Mińsk sportowy

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował akcję Ferie z MOSiR. Skierowana była ona do dzieci i młodzieży z terenu miasta i okolic, spotykając się z ogromnym odzewem. Wpłynęło bowiem ponad 600 zgłoszeń, ale tylko 150 dzieci mogło wziąć udział w akcji...

Od łyżew do mydełka

Nabór do akcji MOSiR był otwarty i bardzo szybko zakończono zapisy. Wiele grup zajęciowych zostało utworzonych już minutę po rozpoczęciu internetowego naboru. Ostatecznie w całej akcji uczestniczyło ponad 150 dzieci. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów, posiadających niezbędne uprawnienia, doświadczenie i wiedzę.

Najbardziej popularną aktywnością, która w okresie feryjnym od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, była szkółka łyżwiarska. W tym roku MOSiR zaproponował dwie dyscypliny – łyżwiarstwo figurowe dla dziewczynek i nauka jazdy na łyżwach z elementami hokeja dla chłopców. Szkółki to sześć półtoragodzinnych zajęć, które obfitowały nie tylko w naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach, ale również świetną zabawę, taką jak tor przeszkód. Prowadzono również pogadanki na temat bezpieczeństwa na lodowisku.

W ramach akcji zaproponowano również szkółki pływackie. W ich trakcie instruktorzy omawiali zasady bezpiecznego poruszania się wokół i w różnego rodzaju zbiornikach wodnych, poruszali problemy bezpiecznych zachowań nad wodą i starali się uświadamiać dzieciom, jak ważne jest podnoszenie umiejętności pływackich. Nie brakowało również czasu na rekreację, tj. zjazdy na zjeżdżalni, gry i zabawy.

Nowością w ofercie feryjnej był 4-godzinny zimowy survival. Marcin Frankiewicz – wykwalifikowany instruktor z Klubu Walki Grappler – zabrał 20-osobową grupę dzieci w wieku 7-12 lat do Jędrzejowa Nowego, gdzie na specjalnie przygotowanym terenie prowadził zajęcia strzelania z wiatrówki, posługiwania się kompasem oraz doskonalenia technik przetrwania w trudnym terenie. Nie zabrakło też zajęć z technik samoobrony i podstaw udzielania pierwszej pomocy. Wszystko zwieńczyło ognisko, przy którym można było się ogrzać i upiec kiełbaski.

W czasie świetlicowego piątku zorganizowano turniej w tenisa stołowego, piłkarzyki oraz wiele gier planszowych. Podczas zabawy omawiano również bezpieczne zachowania dzieci względem siebie, podczas zabawy w grupie. Po minach uczestników widać było zadowolenie i radość, jaką dają im gry i zabawy.

Zajęcia taneczne to kolejna z atrakcji MOSiR-u. Dzięki klubowi La Flaca ok. 12 dziewcząt dowiedziało się, że taniec to nie tylko nauka sztywnych kroków, ale również ogólne ćwiczenia rozciągające.

Zajęcia z tenisa ziemnego prowadził wykwalifikowany instruktor Krystian Kielan. Ta dyscyplina cieszy się wyjątkową popularnością w Mińsku, więc nie brakowało chętnych do nauki. Podobnie było w przypadku zajęć na basenie dla dzieci i niemowląt z ich rodzicami, w których wzięło udział 28 osób.

Przedwalentynkowe warsztaty mydlarskie nieco odeszły od sportowej konwencji. W ich trakcie dzieci poznawały techniki robienia pachnących świeczek, kolorowych mydełek. Na koniec każdy z uczestników otrzymał swoją pracę na pamiątkę.

Podczas akcji feryjnej uniknięto wypadków i niebezpiecznych incydentów z udziałem dzieci i młodzieży. Na koniec każdych zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe certyfikaty.

Numer: 9 (1117) 2019 Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *