Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki siatkarski

Hala sportowa mińskiego Kopernika po raz kolejny wypełniła się siatkarskimi emocjami. Do rywalizacji o puchar dyrektora przystąpiło ponad siedemdziesiąt zawodniczek w wieku od czternastu do osiemnastu lat, które reprezentowały sześć drużyn…

Kopernik budowlany

Mińsk Mazowiecki siatkarski / Kopernik budowlany

Mińsk reprezentowały trzy drużyny. Oprócz gospodyń z klasy sportowej trzeciej gimnazjum funkcjonującej przy SP-1 do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Budowlanki i Ekonoma, a także UKS Dębina Nieporęt oraz dwa składy UKS Victoria Solec nad Wisłą.

Mecze rozgrywano jednocześnie na trzech boiskach. Każda drużyna zagrała pięć spotkań, które wyjątkowo mogły zakończyć się remisem 1x1 w setach. Poziom gry wszystkich zespołów był bardzo wyrównany, a różnice punktowe okazały się niewielkie. Podczas turnieju kibice byli świadkami wielu ciekawych i zaciętych pojedynków.

W przerwach między meczami uczennice Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego z Mińska Mazowieckiego zapraszały na przygotowane przez siebie ciasta i słodkości. O sędziowanie zadbali nauczyciele wychowania fizycznego oraz absolwenci Kopernika. Współorganizatorem turnieju był Międzyszkolny Klub Sportowy OLIMP, który od ponad 25 lat szkoli kolejne pokolenia siatkarek.

Zwyciężyła reprezentacja Budowlanki. Za nimi znalazły się gospodynie z Olimpu SP-1 Mińsk Mazowiecki, a podium zamknęła drużyna Ekonoma. Czwarte miejsce zajęła jedna z drużyn z Solca, piąte – zawodniczki z Nieporętu, zaś ostatnie – druga ekipa Victorii.

Wszystkie siatkarki zostały obdarowane pamiątkowymi koszulkami, zaś puchar za zwycięstwo powędrował na ręce zwyciężczyń.

Numer: 3 (1111) 2019   Autor: (łk)