Kalejdoskop

Wreszcie Pałac Dernałowiczów przyjmuje gości w pełnym wymiarze. Remont trwał dobre pół roku i kosztował kilka milionów złotych, z których większość to dotacje. Zmieniły się nie tylko elewacje, ale przede wszystkim wnętrza. I tak ramach prac zewnętrznych przywrócono dawny wygląd siedziby Dernałowiczów.

Kultura po remoncie

Odbudowano przed wejściem kolumnady, wymieniono balustrady z betonowych na metalowe, a na podstawie starych zdjęć odtworzono taras. Ponadto wykonano remont dachu i balkonów, a także zainstalowano system podgrzewania balkonów, rynien i rur spustowych. Dodatkowo zamontowano na elewacji kolce mające odstraszać ptaki.

W całym budynku wymieniono rozdzielnie elektryczne z instalacją. Ponadto został wykonany kapitalny remont sali baletowej, gdzie ułożono specjalny parkiet sportowy do tańca. Zamontowano lustra gimnastyczne, drążki do baletu i sprzęt audio-video.

W galerii na piętrze wymieniono parkiet, instalacje i zakupiono ścianki muzealne oraz sprzęt multimedialny. Natomiast w znajdującej się obok sali kameralnej wymieniono instalacje, oświetlenie i scenę. Wyposażono ją także w sprzęt projekcyjny z możliwością odtwarzania filmów w technologii 3D. Sala ma nagłośnienie kinowe, koncertowe oraz oświetlenie sceniczne wraz z konsolami cyfrowymi.

Ze środków miasta wykonano zaś wentylację i klimatyzację. 

Numer: 1/2 (1109/1110) 2019 Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *