Kalejdoskop sportowy

W Szczawnie-Zdroju odbyły się mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych. W zawodach wystartowało 150 zawodniczek i zawodników, w siedmioro reprezentantów Mińskiego Towarzystwa Szachowego.

Brąz błyskawiczny

Kalejdoskop sportowy / Brąz błyskawiczny

Pierwszego dnia zostały rozegrane turnieje drużynowe. W turnieju panów drużyna MTSz, grająca w składzie Bartosz Nowicki, Artur Suliborski, Paweł Parol, Marcin Zychowicz, zajęła dobre 15. miejsce.

Natomiast w turnieju pań nasze reprezentantki: Pola Parol, Monika Rykała i Aleksandra Łapa podarowały kibicom świąteczny prezent i zajęły doskonałe trzecie miejsce. Brązowy medal zdobyty przez nasze zawodniczki jest największym osiągnięciem mińskiego klubu.

Drugiego dnia zostały rozegrane turnieje indywidualne. Szanse na miejsce medalowe miała Pola Parol – pechowe porażki i remis zepchnęły naszą reprezentantkę na 8. miejsce. Dobrze także wypadki Bartosz Nowicki – 11. miejsce i Monika Rykała – 15. miejsce.

Numer: 1/2 (1109/1110) 2019   Autor: (jaz)