Mińsk MazowieckiMińsk Mazowiecki badmintonowy

W sali sportowej mińskiego ZSP-1 zorganizowano pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Mińska Mazowieckiego w badmintonie. Tego dnia do rywalizacji łącznie we wszystkich kategoriach zgłosiło się 31 uczestników. Wzorem lat poprzednich turniej podzielony został na kategorie wiekowe

Badmintonowe początki

Mińsk Mazowiecki badmintonowy / Badmintonowe początki

W godzinach porannych rywalizowały dzieci oraz młodzież. W rozgrywkach rocznika 2007 i młodszych zwyciężył Krzysztof Szczepaniuk, który pokonał w finale Natalię Rowicką. Na najniższym stopniu podium stanął Kacper Grasiak.

W kategorii dzieci urodzonych w latach 2004-2006 triumfował Marcin Szczepaniuk, przed Oliwią Winek oraz Janem Maguzą.

Po rozgrywkach młodzieżowych przyszedł czas na seniorów. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Patrycja Kaźmierczak, drugie miejsce zajęła Ewa Wąsowska, natomiast trzecią lokatę wywalczyła Monika Szczepaniuk. Wśród mężczyzn w finale spotkali się starzy mistrzowie Mińska Mazowieckiego – Norbert Wiecha i Wojciech Piątek. Choć w grupie eliminacyjnej wygrał Piątek, to w ostatecznej rozgrywce uległ Wiesze w setach 1-2. Trzecie miejsce zajął Andrzej Winek.

Wszyscy zawodnicy i zawodniczki otrzymali pierwsze punkty w klasyfikacji generalnej. Jak widać, w kategoriach dzieci i młodzieży najlepiej radziły sobie klany rodzinne – Szczepaniuków, Rowickich i Winków z Garwolina. Grający ojcowie uczą – jak widać, z dużym powodzeniem – swoje pociechy. Cieszy również odradzająca się powoli kategoria kobiet. Dla rozwoju tej konkurencji w Mińsku Mazowieckim przyczynia się też społeczne zaangażowanie takich osób jak Krzysztof Kaczorek czy Mariusz Rowicki.

Numer: 49 (1105) 2018   Autor: (łk)