Mińscy kolarze

Co słychać? - Mińscy kolarze / Ostatni raz w sezonie

W minioną sobotę 29 września w Chmielewie mazowieccy kolarze szosowi po raz ostatni w tym sezonie stanęli do rywalizacji. Wyścig odbył się na 8-kilometrowej pętli, która gościła już w tym roku międzynarodowy peleton przy okazji majowego wyścigu Super Prestige

Ostatni raz w sezonie

Większość zawodników z końcem września jest już bez formy, a najważniejsze punktowane wyścigi są już za nimi. Dlatego mogło się wydawać, że Chmielewski wyścig będzie przyjacielski i spokojny, ale było jednak zupełnie inaczej. Od początku systematyczne „rwanie grupy”, solowe akcje oraz kilkuosobowe ucieczki. Nie było chwili spokoju. Powodzeniem zakończył się świetna akcja zawodnika Legii Michała Braulińskiego, który ostatecznie samotnie dowiózł do mety zwycięstwo. Aktywni byli również zawodnicy klubów warszawskich oraz mińskiego V-MAXu. Po około 90 minutach ścigania porozrywany peleton meldował się na linii mety. Dekoracji zwycięzców poszczególnych kategorii dokonał radny Rady Miasta Mińsk Mazowiecki Jerzy Gryz.
Od roku mamy wreszcie w Mińsku prawdziwą, silną formację kolarską skupiającą w swoich szeregach wybitnie utalentowaną młodzież, która intensywnie trenuje, aby zwyciężać. Jednak to dopiero początek rozwoju tutejszego kolarstwa, gdyż w stronę barw V-MAXu spoglądają kolejni młodzi adepci skupieni przy powiatowych grupach rowerowych w gminach: Mrozy, Jakubów, Dębe Wielkie, Halinów czy Cegłów. V-MAX ciągle rośnie w siłę, a tegoroczne sukcesy bardzo motywują młodzież do pracy.

Numer: 2012 40 Autor: (jt)