Futbol dziewczęcy

W poniedziałek, 21 maja na Orliku przy ZS im. Rodziny Wyleżyńskich w Wielgolesie odbył się I turniej piłki nożnej dziewcząt o puchar dyrektora szkoły Romy Piłatkowskiej

Błysk z pucharem

Futbol dziewczęcy / Błysk z pucharem

Patronat nad imprezą objął wójt gminy Latowicz Bogdan Świątek-Górski. W zawodach wzięło udział 8 zespołów reprezentujących gimnazja z powiatu mińskiego podzielonych na dwie czterozespołowe grupy, w których mecze grano systemem „każdy z każdym”.
W półfinałach dziewczęta z GM-1 pokonały swoje koleżanki z GM-3, a UKS „Błysk” Wielgolas rozprawił się z Akademią Piłkarską Orliki Jeruzal, wygrywając 1:0. Trzecie miejsce wywalczyły właśnie Orliczki, ale dopiero po serii rzutów karnych. Natomiast w finale triumfowały piłkarki z Wielgolasu, czyli podopieczne trenera Mariusza Prekurata, pokonując GM-1 1:0. Zwyciężczynie nagrodzono pucharami, medalami oraz nagrodami, które wręczali Roma Piłatkowska z Bogdanem Świątkiem-Górskim. Najlepszą zawodniczką okrzyknięto Martynę Rosę z GM-1, bramkarką – Martę Świątek z Jeruzala, a królową strzelców została złota Magda Konopacka, która zdobyła 7 bramek.

Numer: 2012 22   Autor: (ip)