Powiat lekkoatletyczny

W poniedziałek, 14 maja odbyły się mistrzostwa powiatu mińskiego szkół ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce, których organizatorami byli nauczyciele wf z ZS nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

Królówka medali

Powiat lekkoatletyczny / Królówka medali

Drużyny rywalizowały w konkurencjach biegowych i technicznych. W klasyfikacji końcowej dziewcząt najlepszym zespołem były reprezentantki Królówki, zdobywając 134,5 punktu. Drugie miejsce zajęły zawodniczki z ZS im. Marii Skłodowskiej-Curie, trzecie – Ekonomistki, a czwarte – uczennice z Mechanika. Konkurencje dziewcząt zdominowały gospodynie. Na 100 metrów najlepsza była Monika Głuchowska, na 400 – Natalia Pacek, a na 800 – Sylwia Pazur. Najdalej skakała Aleksandra Legas, a w pchnięciu kulą równych nie miała sobie Małgorzata Botwina. Sztafety 4x100 i 4x400 też zwyciężyły dziewczęta z ZS-1.
Wśród chłopców aż pięć konkurencji wygrali uczniowie ZS-1. Na 100 metrów najszybciej pobiegł Jakub Jakimcio, a na 1500 – Marcin Wytrykowski. Jakimcio pokonał rywali również w skoku w dal, zaś w pchnięciu kulą nie było mocnych na Jarosława Zgódkę. Chłopcy z Królówki wygrali też sztafetę 4x100, ale już w 4x400 lepsi od nich okazali się koledzy z Mechanika. Poza tym złoto w biegu na 400 metrów wywalczył Rafał Peciak. W klasyfikacji chłopców również najlepsi są uczniowie ZS-1, którzy zebrali 105,5 punktu. Na kolejnych miejscach znaleźli się chłopcy z ZS-2, ZS im. MSC oraz ZSE.
Zwycięzcy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, a drużyny otrzymały puchary, które wręczyła dyrektor Małgorzata Beczek. Awans do regionu uzyskała pierwsza czwórka z każdej konkurencji indywidualnej.

Numer: 2012 21   Autor: (ip)