Co było nie wróci? Nie do końca, bo jak na dwie godziny wrócił przed rudnowski pałac Bułat Okudżawa, tak jego przenikliwe pieśni powrócą w eter dzięki naszemu reportażowi filmowemu. Szczególnie interpretacje Justyny Panfilewicz, choć jury orzekło, że równie dobry z ośmiorga solistów był Michał Konstrat, Paweł Górski oraz wyróżnieni Adam i Anna Tkaczykowie.

Rudno Bułata

Rudno Bułata

Były tez inne hity tego artystycznego pikniku. Podobały się odciski dłoni Chopina wykonane i zaprezentowane przez Piotra Grodzickiego, a w parku ławki na 12 dup. Chyba wielkich, bo normalnych zmieściła aż 26 razem z ich właścicielami. Ławka, co widać na zdjęciu w Rudnie wykonana ze szklano-kamiennej mozaiki jest hołdem dla ławki na 1000 dup Gaudiego w Barcelonie, o czym z przejęciem anonsowała jej twórczyni i gospodyni imprezy - Monika Gawrylak.
Minusem pikniku w Rudnie był upał i związana z nim mniejsza niż zwykle frekwencja gości. Nie brakowało zaś artystów plastyków i rękodzielników.
A w przyszłym roku Rudno i fundacja BYĆ WIĘCEJ zaprasza na spotkanie poświęcone Ewie Demarczyk. Nie będzie łatwo, bo po pierwsze pieśniarka żyje, a po drugie jej repertuar wymaga wokalu z najwyższej półki.

Numer: 29 (928) 2015   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *