Powiat mińskiPowiat gospodyń

Ostatnio zaskakują nas imprezy organizowane z dnia na dzień. Taką była wizyta premiera Morawieckiego w Woli Polskiej, koncert w Kiczkach, a na koniec lipca spotkanie wiejskich gospodyń na festiwalu smaków i folkloru. Nazwa oczywiście przesadzona, ale warta pochylenia ze względu na czas i miejsce. Otóż pierwszy raz koła gospodyń pod wodzą Galimatiasu ze Stojadeł rozlokowały się przed karczmą Chata Wiklina w Ładzyniu.

Smaki z paki

Przedsięwzięcie było skierowane do kół gospodyń w celu promocji i rozwoju lokalnej tradycji. Jak twierdzą organizatorzy, potrawy zgłoszone do konkursu kulinarnego zadziwiały wyglądem i smakiem. Organizatorzy i jury docenili starania wszystkich kół uczestniczących w konkursie, przyznając każdemu z nich nagrodę rzeczową. Najsmaczniejsze potrawy otrzymały wyróżnienia. Niestety, nie wiadomo które i ile…
Była i scena, a na niej popisywały się wokalnie zrzeszone gospodynie, a wśród nich pokazane na zdjęciu Wrzosowianki. Zdjęcia pokazują, że spotkanie było również miejscem integracji, rozmów, wymiany doświadczeń i wzajemnej inspiracji.

Numer: 33/34 (1245/1246) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *