Mińsk MazowieckiMińsk szczepienny

Kogo tam nie było… Przyszli wszyscy, którzy chcieli się pochwalić przygotowanym do uruchomienia punktem powszechnych szczepień. Ba, urządzili nawet swoisty ranking zasług, bo zawsze ktoś musi być pierwszy i aktywniejszy. Warto więc wiedzieć, że bazę szczepień umieszczono przy ul. Wyszyńskiego 56 w Mińsku, czyli na terenie zimowego lodowiska i letnich kortów tenisowych...

Skazy bazy

Ile kosztował… kiedy ruszy i ile osób może obsłużyć? Koszty przygotowania to na razie 25 tysięcy złotych, które miasto uruchomiło z rezerwy kryzysowej. Dojdą jeszcze koszty dziennej obsługi ok. 800 mińszczan, którzy zechcą tu przyjść i się zaszczepić. To już sprawa szpitala, który jeszcze nie wie, jakie szczepionki dostanie.
A przede wszystkim nie wiadomo, kiedy ta masówka ruszy. Stąd krytyka, że punkt powinien już działać, a nie oczekiwać… żenada. Dlaczego dzieciom odbiera się kolejne miejsce, gdzie mogą uprawiać aktywność sportową? Czy naprawdę nie ma lepszej lokalizacji – pytali mińszczanie. I od razu dokładali kwestie placu zabaw przy szkołach i przedszkolach, żeby dzieci z zewnątrz mogły swobodnie z nich korzystać? To jest jedna wielka porażka, co się w tym mieście dzieje! Wstyd burmistrzu… naprawdę.
Zdenerwowaniu nieukłutych zwolenników szczepień towarzyszy stoicki spokój przeciwników akcji raczenia ludzi mRNA. Są liczne dowody, że obce rybonukleiny mogą ludziom szkodzić.

Numer: 19/20 (1231/1232) 2021   Autor: (jaz)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *