StanisławówStanisławów walecznych

Niemal tuzin medali uzyskali zawodnicy TSD Ronin UPLKS Tęcza Stanisławów, którzy 23 stycznia wzięli udział w Grand Prox Kick Boxing w Mińsku Mazowieckim. Ponad połowa wszystkich krążków miała kolor złota, z czego dumy nie kryje trener Jacek Kesler…

Ronin na dobry początek

Stanisławów walecznych / Ronin na dobry początek

Organizatorem imprezy był klub Walhalla Fight Club Kamila Chłopika. Natomiast patronat nad rywalizacją objął Polski Związek Kickboxingu. Do hali sportowej przy ul. Siennickiej zjechało ponad 300 zawodników z całej Polski, lecz organizator zadbał o zachowanie wszelkich zasad sanitarnych, rozdzielając czasowo rywalizację w poszczególnych kategoriach. Obok TSD Ronin Stanisławów i Walhalla Fight Club powiat miński reprezentował też Grappler Mińsk Mazowiecki.

Dla stanisławowskich zawodników był to pierwszy start w 2021 roku. Z pewnością trenerzy i sportowcy mogą go uznać za w pełni udany, ponieważ – biorąc pod uwagę trudności podczas przygotowań – udało się zdobyć aż 11 medali, z których aż 6 to złote, a 4 srebrne.

Największy sukces odniósł junior Mateusz Pasik, który w obu kategoriach wagowych point fighting wygrał wszystkie walki. Dwa razy spotkał się Kacprem Gadomskim, swoim dobrym znajomym, z którym stoczył bardzo wyrównany pojedynek. Decydujący okazał się tzw. złoty punkt.

Kolejne dwa złota zdobył Dominik Kaim. Pierwsze w kategorii juniorów -79 kg uzyskał pokonując klubowego kolegę Damiana Szczęsnego, który skończył ze srebrem. Obaj prowadzili bardzo spokojną, ale czytelną i techniczną walkę. Natomiast zwycięstwo w kategorii juniorów kick light -79 kg Dominik okupił kontuzją.

Pewne złoto to również efekt startu kadetki Gabrysi Przybysz, która wygrała wszystkie walki na piankowe pałki. Na listę złotych medalistów wpisał się też Kamil Skowronek, który walczył w kategorii +94 kg.

Obok Damiana, który zdobył dwa medale, srebro uzyskali też Oliwia Gałązka i Patryk Skowronek. Pierwsza w konkurencji walk na piankowe pałki, a drugi w point fighting, dokładając też brąz wśród kadetów starszych.

Jak mówi trener Kesler, to bardzo dobry start na początek roku. Zwłaszcza że poza nielicznymi wyjątkami postawili w zasadzie na jedną konkurencję. Może to być potwierdzenie słusznie obranej drogi i celów.

Numer: 5/6 (1217/1218) 2021   Autor: (łk)Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *