Dębe WielkieBiegi z ASW

W Górkach biegała cała gmina Dębe Wielkie w ramach „Biegu Wiosny” będącego częścią ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”

Biegowe Górki

Biegi z ASW / Biegowe Górki

Impreza rekreacyjno-sportowa organizowana przez Akademię Sztuk Walki Taekwon- -do i Kickboxingu przy współpracy z gminą Dębe Wielkie zgromadziła na starcie ponad 50 uczestników. Najmłodsza startująca zawodniczka – roczna Milenka Banach przebiegła dystans 100 m razem z mamą, kolejna 2,5-letnia Zuzia Czajkowska pokonała ten dystans samodzielnie, zajmując 4 miejsce. Największą popularnością cieszyła się kategoria OPEN, której zawodnicy mieli do pokonania dystans ponad 3000 m.

Wśród kobiet w open najlepsza była Małgorzata Pyrek, a mężczyzn zdominował Konrad Mikita. Z gimnazjalistek zwyciężyła Anna Michalak, a z chłopców najlepszy był Dawid Michalak. Starsze uczennice podstawówek zdominowała Olga Michalak, a uczniów – Gabriel Ajdacki. Wśród klas III-IV z dziewcząt na złoto zasłużyła Katarzyna Mazurowska, a z chłopców – Michał Laskus. Zwycięzcą kategorii kl. I-II został Jakub Gańko, a do lat 6 najlepsi byli – Adrian Banach i Magda Michalak.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz medale i dyplomy. Akademia Sztuk Walki wraz z organizatorami – instruktorami taekwon-do Dawidem Matwiejem i Joanną Mazurowska dziękują dyrektorce SP w Górkach Katarzynie Rosochackiej, firmie Dax Cosmetics, ratowniczce medycznej Ewie Sobieraj oraz wolontariuszom za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu imprezy.

Numer: 25 (820) 2013   Autor: (red)