Dębe WielkieGórki biegaczy

W niedzielne przedpołudnie prawie 100 biegaczy zgromadziło się w Górkach na kolejnym już Biegu Wiosny. Organizatorami sportowego wydarzenia było stowarzyszenie Akademia Sztuk Walki Moniki i Dawida Matwiejów oraz GOSiR Dębe Wielkie pod kierownictwem Rafała Wtulicha. Impreza była współfinansowana ze środków gminy Dębe Wielkie…

Wiosenne otwarcie

Górki biegaczy / Wiosenne otwarcie

Wśród biegaczy byli mali i duzi, którzy zaciekle dążyli do mety. Sportowe emocje towarzyszyły uczestnikom i kibicom do ostatnich metrów, szczególnie przy biegach dla najmłodszych. Biegacze otrzymali pakiety startowe przygotowane przez organizatorów, a na mecie każdy został uhonorowany wyjątkowym drewnianym medalem, który wręczał wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski. Natomiast na najlepszych czekały nagrody rzeczowe.

Wśród dzieci do lat 5 triumfowali Michalina Świętochowska w rywalizacji dziewcząt i Dominik Gajewski w zmaganiach chłopców. Drugie miejsca zajęli Emilia Truszczyńska i Wiktor Borucki, a trzecie: Nadia Kusznerczuk i Tymon Marek.

W grupie dzieci w wieku 6-8 lat najlepsi okazali się Laura Komorzycka i Kacper Kowalski. Zaraz za nimi dobiegli do mety Zuzanna Gadomska i Aleksander Przysowa, a podium zamknęli Hanna Kusznerczuk i Antoni Krzewski.

W kategorii wiekowej 9-11 lat zwyciężyli Zosia Proczek i Szymon Bielecki. Srebrne medale zdobyli Maja Bielecka i Mateusz Szabat, a brązowe Julia Komorzycka i Miłosz Kokot.

Wśród biegaczy w wieku 12-14 lat bezkonkurencyjni okazali się Anna Szylberg i Krzysztof Przybysz. Tuż za nimi znaleźli się Zofia Budzyńska i Mateusz Pióro, a po nich Natalia Gadomska i Filip Krzewski.

Reszta stawki znalazła się w kategorii open, którą podzielono według płci. I tak wśród kobiet zwyciężyła Julia Zawadzka, zaś wśród mężczyzn Michał Kawa. Na drugim stopniu podium stawali Olga Pechcin i Norbert Świerczyński, a na trzecim Ewelina Kaska-Łobodowska i Przemysław Parobczy.

Akademia Sztuk Walki już teraz zaprasza na Bieg Mikołaja, który zaplanowany jest na grudzień. Natomiast od września można będzie wypróbować swoje siły na treningach taekwon-do.

Numer: 27/28 (1187/1188) 2020   Autor: (łk)