Powiat mińskiPowiat miński piłkarski

W drugą sobotę grudnia dębska hala sportowa po raz kolejny stała się areną piłkarskich zmagań. To wszystko za sprawą dwóch turniejów piłkarskich dla najmłodszych z okazji 20-lecia powiatu mińskiego, z których jeden został rozegrany właśnie w Dębem Wielkim Wielkim…

Dębe championów

Powiat miński piłkarski / Dębe championów

Do sportowej walki o medale i puchary stanęło 10 drużyn. Składały się one z zawodników z roczników 2012 i młodszych. W tym gronie nie mogło zabraknąć zespołu gospodarzy – Dębskiej Jedenastki, kierowanej przez Ernesta Pyzę. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Rozwijamy Talenty, a koordynatorem dębskiego turnieju był Piotr Nagórka. Swoim patronatem imprezę objął starosta miński Antoni Jan Tarczyński. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków powiatu mińskiego oraz zorganizowane przy wsparciu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębem Wielkim.

Rodzice – jak to zwykle bywa – szczelnie wypełnili trybuny i mocno ściskali kciuki za swoje pociechy. Te odwdzięczały się boiskową walką, w której nie brakowało uśmiechów i łez. Nawet pomimo tego, że wynik był sprawą drugorzędną. Liczyła się dobra zabawa oraz udział w zawodach sportowych, a także walka ze swoimi słabościami. W sobotę wygrali wszyscy zawodnicy, którzy odważyli się wyjść na boisko.

Kilka minut po godzinie 17 wszystko było już jasne. Złote medale zgarnęli adepci mińskiej Akademii Champion. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli młodzi gracze Mazura Karczew, zaś tuż za nimi uplasował się zespół z Halinowa.

Medale oraz puchary graczom wręczali starosta Antoni Jan Tarczyński, wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski wraz z dyrektorem GOSiR Rafałem Wtulichem oraz Piotrem Wieczorkiem – radnym powiatowym.

Numer: 1/2 (1161/1162) 2020   Autor: (łk)