Dębe WielkieDębe Wielkie koszykarskie

W hali sportowej w Dębem Wielkim Wielkim został rozegrany turniej koszykówki dla dzieci 2x2 Dębe Wielkie BASKET CUP. Zawody zostały zorganizowane przez dębski GOSiR, Michała Tkaczyka oraz Jakuba Woźnicę – trenerów prowadzących zajęcia w lokalnej sekcji koszykarskiej

Miśki basketu

Dębe Wielkie koszykarskie / Miśki basketu

Turniej był skierowany do chłopców z rocznika 2007 i młodszych. W sobotnim turnieju udział wzięło 8 dwuosobowych drużyn, w tym 3 stanowiły ekipy składające się z dzieci trenujących w lokalnej sekcji.

Mecze rozgrywane były na jeden kosz i trwały nie dłużej niż 10 min lub do zdobycia przez którąś z drużyn 11 punktów. Po zaciekłych eliminacjach do półfinałów awansowały drużyny: Protezy, BC Miśki, Palmo Jeans oraz Team Bulls. Kilka minut po 13:00 wszystko było już jasne…

Zwyciężyła ekipa BC Miśki, a srebro wywalczyli gracze Palma Jeans. Brązowe medale zawisły na piersiach zawodników teamu Protezy, a tuż za podium znalazł się Team Bulls.

Organizatorzy pamiątkową statuetką nagrodzili 9-letniego Dominika Wieczorka, najmłodszego uczestnika turnieju. Uhonorowany został też najbardziej wartościowy gracz, którym uznano Michała Stratczuka.

Nagrody szczęśliwcom wręczali: wójt gminy Dębe Wielkie Krzysztof Kalinowski, radny gminy Dębe Wielkie Leszek Woźnica, dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich oraz sędziowie Michał Tkaczyk i Jakub Woźnica. Ponadto wszyscy uczestnicy sobotnich zmagań z rąk wójta gminy otrzymali pamiątkowe medale za udział w zawodach. Trofea zostały ufundowane przez lokalny GOSiR.

Dyrektor Rafał Wtulich już teraz zaprasza na inne wydarzenia sportowe w dębskiej gminie. W sobotę, 14 grudnia w Górkach, podczas drugiej edycji Biegu Mikołaja, czekać będzie blisko 5-kilometrowa trasa do pokonania. Natomiast w niedzielę w hali sportowej w Dębem Wielkim 16 drużyn z Mazowsza powalczy o medale i puchary w ramach Charytatywnego Turnieju Siatkarskiego Gramy i Pomagamy.

Numer: 50 (1159) 2019   Autor: (łk)