Powiat mińskiSiatkówka chłopców

Od września trwały rozgrywki międzyszkolne w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 9 drużyn. Po pierwszej rundzie – każdy z każdym awansowało 5 najlepszych zespołów - LO Mrozy, ZS-1, ZSE , ZSZ-2 oraz ZSA. Poziom był bardzo wyrównany i do końca nie wiadomo było kto wejdzie do turnieju finałowego.

Finał emocji

Drugi rok z kolei patronat nad imprezą objął wicestarosta Krzysztof Płochocki, a halę GM-3 udostępnił dyrektor Mirosław Samociuk. W sobotę, 6 kwietnia, w play-off w pojedynku o finał Mrozy pokonały Mechanika w setach 3:2 , natomiast ZSE wyeliminowało ZS-1 w setach 3:1.

Tydzień później rozegrano finał XIV mistrzostw powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców. Obecność dyrektorów, kibiców, rodziców oraz zaproszonych gości pokazała jak dużym zainteresowaniem cieszy się siatkówka i jak efektowne widowisko potrafią zapewnić zawodnicy już na poziomie szkół średnich. W pierwszym meczu ZS-1, pokonując ZSZ-2 w setach 3:1, zdobyło brązowy medal.

W meczu finałowym starą już tradycją spotkały się zespoły z Mrozów oraz Ekonomika – broniącego tytułu z poprzedniego roku. To spotkanie dostarczyło wielu emocji. Mecz był bardzo zacięty - zawodnicy walczyli punkt za punkt. W pierwszym secie, mimo słabego początku, parkiet zdominowali zawodnicy ZSE - brawurowymi akcjami popisał się kapitan zespołu – Bartosz Gójski. Set drugi należał do zawodników z Mrozów - tu mocną stroną okazała się precyzyjna zagrywka. W trzecim i czwartym secie akcja toczyła się już na wyrównanym poziomie – raz jedna raz druga drużyna odskakiwała na kilka punktów, po czym szybko wracano do remisu, doprowadzając do tie-breaka. Ostatecznieswoim spokojem i opanowaniem złoto wywalczyli zawodnicy LO Mrozy, pokonując ZSE w tie break-u 15:13, a świetnymi akcjami popisał się Mateusz Sekular - środkowy LO z Mrozów. Mecz skończył się wynikiem 3:2 dla mrozian (w setach 20:25, 25:20, 23:25,25:19,15:13).

Trenerzy oraz obserwatorzy wybrali najlepszych zawodników z każdej drużyny. W Mechaniku bezkonkurencyjny okazał się Kamil Wąsik, w ZS-1 – Piotr Celiński, w ZSE – Maciej Pukianiec a w drużynie LO Mrozy – Sebastian Stal. MVP meczu finałowego został mrozianin Mateusz Sekular.

Nagrody ufundował Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim oraz Zespół Szkół Ekonomicznych. Organizatorem Mistrzostw była Agnieszka Posiadała.

Numer: 16(807)2013   Autor: (red)