W Mińsku

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, przypominając gimnazjalistom, że muszą podjąć decyzję, jedną z najważniejszych w życiu. Niektóre ze szkół starają się pomóc uczniom, poprzez organizowanie różnego typu spotkań. W piątek takie spotkanie odbyło się w GM-1 im. Gen. Władysława Andersa. Została zorganizowana przez koło dziennikarskie, którym opiekuje się Magdalena Dąbrowa

Gdzie z Andersa?

W Mińsku / Gdzie z Andersa?

Około godziny 10.30 w sali gimnastycznej zebrano całą społeczność Andersa, chwilę później rozpoczęła się konferencja. Przy stołach zasiedli licealiści, którzy dzielnie odpowiadali na wiele pytań dotyczących ich szkół. Tego dnia zaprezentowano liceum w Mrozach, na Pięknej, Ekonoma, Mechanik oraz Budowlankę.  Spotkanie poprowadzili Kinga Sabak i Maciej Zwierz.
Choć nie wszyscy na widowni słuchali wypowiedzi swoich starszych kolegów, to znaleźli się i tacy, którzy chcieli zadać dodatkowe pytanie gościom. Licealiści starali się przekonać gimnazjalistów do wybrania właśnie ich szkoły. W pewnym momencie wywiązała się nawet mała sprzeczka, co w tym wypadku świadczy o znacznym zaangażowaniu. Byli też i tacy, których duża widownia wyraźnie przestraszyła, stąd zdecydowali się na ucieczkę bądź nie mieli śmiałości nic powiedzieć i przekazywali mikrofon kolegom.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się ile muszą zdobyć punktów na egzaminie, aby przejść rekrutacje do wybranej przez siebie placówki oświatowej, a także na wymarzony profil, bo to też jest niezmiernie ważne. Przedstawiciele zaprezentowali również koła zainteresowań. Opowiedzieli o gazetce szkolnej (w niektórych szkołach jest nawet ścienna, w dosłownym tego słowa znaczeniu), o radiu, które zazwyczaj nosi nazwę „radiowęzeł”. Padło też kilka słów na temat sposobu przygotowania do matury. Nie obeszło się bez oceny nauczycieli, a także atmosfery jaka panuje w szkole. Z pewnością po tym spotkaniu wiele osób wybrało już miejsce w którym będą kontynuowali naukę.
Niewątpliwie tego typu konferencje są bardzo potrzebne. Należy zaprezentować gimnazjalistom szkoły średnie po to, by mogli podjąć tę właściwą decyzję. Niewiedza może doprowadzić do przykrych konsekwencji nieświadomego ucznia w nowym otoczeniu. Trzeba temu zapobiegać, poprzez tak łatwe w zorganizowaniu akcje.

Numer: 2009 13   Autor: Daria Pacańska





Komentarze

DODAJ KOMENTARZ

Wpisz nick.

Nick *

Nieprawidłowy adres e-mail.

Adres e-mail *

Wpisz treść wiadomości.

Treść wiadomości *