Jeruzal przedszkolny

W piątek, 27 lipca w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Jeruzalu odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji projektu z edukacji przedszkolnej dającej dobry start najmłodszym mieszkańcom wsi znanej w całym kraju z serialu Ranczo

Sumy maluchów


Projekt był realizowany od 1 stycznia 2010 r. i objął 39 dzieci w wieku 3-5 lat z obszarów wiejskich terenu gminy Mrozy i Wężyczyna z gminy Latowicz.
W ramach projektu realizowano Mini Akademię Przedszkolaka z językiem angielskim, gimnastyką korekcyjno- kompensacyjną, tańcem i wyjazdami do teatru razem z rodzicami.
„Nie jesteśmy sami” to zaś zajęcia z logopedą, psychologiem, pedagogiem i spotkania z ratownikiem medycznym, a w ramach bezpieczeństwa przedszkolaków – spotkania z policjantem, pracownikiem straży pożarnej i pielęgniarką.
Czy razem lepiej? Spotkania rodziców ze specjalistami, udział w zajęciach otwartych, czytanie raz w miesiącu bajek, wspólne przygotowywanie uroczystości przedszkolnych jak choinka, Mikołajki, dzień babci i dziadka, dzień matki, ślubowanie i piknik rodzinny udowodniły, że jeruzalska wspólnota potrafi razem być i się bawić.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor Agnieszka Juszczak, która koordynowała realizację projektu. Obecnością zaszczycili Jeruzal zaproszeni goście – wójt Dariusz Jaszczuk, przewodniczący rady Marek Rudka, radni Adam Świątek i Andrzej Kąca, dyrektorzy szkół z gminy Mrozy, kadra pedagogiczna i rodzice.
W ich obecności psycholog Jadwiga Zembek z PPP w Mińsku wygłosiła referat o wadze edukacji przedszkolnej w dalszej edukacji dziecka. Goście obejrzeli prezentację multimedialną M. Kowalczyk przedstawiającą jak realizowany był projekt i najciekawszą atrakcję, czyli występy samych przedszkolaków. Zaprezentowały one wspaniałe tańce oraz śpiewy po angielsku pod kierunkiem pań Kowalczyk, Podstawki i Grudzień. Na zakończenie zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, którzy przybyli w komplecie. Dla dzieci przygotowano również dyskotekę z konkursami i nagrodami prowadzoną przez nauczycieli.

Numer: 2012 32 33 Autor: (jaz)