Wojaże mińszczan

Kolejnym turystycznym celem siennickich uczniów stał się Budapeszt. Dzięki swojemu położeniu, stolica Węgier jest uważana za jedną z najpiękniej usytuowanych stolic świata. Co ciekawe, uczniowie polecieli tam samolotem, a koszt całej trzydniowej wycieczki wraz z przelotem wyniósł jedynie 250 zł! Niektórzy uczniowie otrzymali jeszcze dofinansowanie za dobre wyniki w nauce

Siennica na Węgrzech

Podobnie jak w Londynie, uczniowie zebrali informacje o strategicznych punktach turystycznych Budapesztu, by po dotarciu do nich przedstawić swoje prezentacje i podzielić się informacjami z resztą grupy. Jedną z największych atrakcji stało się zwiedzanie Budapesztu nocą. Zabytkowe budynki usytuowane na wzgórzach u stóp Dunaju, do których wiodły oświetlone mosty, wprowadzały niemalże baśniowy nastrój. Wyspę św. Małgorzaty przemierzyli na rowerach, ponieważ jest to jedyny środek transportu, którym można się tam poruszać. Kolejną atrakcją było oceanarium, w którym  ogromne rekiny i płaszczki przepływały nad głowami zwiedzających. Można tam było także poczuć klimat lasów deszczowych, gdyż odtworzona sceneria połączona z padającym deszczem, dźwiękami burzy i żywymi krokodylami tworzyły obraz niezwykle realistyczny.
Głównym jednak celem wycieczki był jak zwykle kontakt uczniów z językiem angielskim. Opiekunami grupy byli nauczyciele językowi, którzy w toku całej wycieczki przypominali uczniom zasady gramatyczne i zachęcali do używania języka angielskiego na ulicy. Nie obyło się również bez skosztowania posiłków tradycyjnej kuchni węgierskiej w restauracji Bali. To uczniowie decydowali o tym, co i kiedy chcą zobaczyć, bo jak twierdzą opiekunowie, tylko w ten sposób możemy budować w nich kreatywność i nie zamęczyć ich tysiącem muzeów. Dlatego odwiedzili też skate park w sercu Budapesztu, gdzie Damian Kierzkowski pokazał, jak się jeździ w Polsce.
Zespół Szkół w Siennicy pokazuje jak w krótkim czasie można zmienić szkołę tak, by stała się najciekawszym zjawiskiem mijającego roku szkolnego. Rośnie zainteresowanie szkołą, a ona oferuje jeszcze więcej. Od przyszłego roku uczniowie tej placówki będą odbywali praktyki we Włoszech! Urywki prezentacji i video clipy z wycieczki do Budapesztu można obejrzeć na stronie www.bluewoodworm.com.

Numer: 2012 24 Autor: (jaz)