Przed Euro 2012

W poniedziałek, 4 czerwca na stadionie miejskim w Sulejówku odbył się pierwszy i jedyny trening publiczny reprezentacji Rosji podczas przygotowań do Euro 2012. Czy jedyny? W Sulejówku mogą odbyć się jeszcze nawet dwa dodatkowe treningi publiczne drużyny reprezentacji Rosji

Rosja już trenuje

Był to pierwszy zapowiedziany, otwarty trening drużyny rosyjskiej. Jednak otrzymałem informację, że Rosjanie nie wykluczają większej ilości treningów publicznych – powiedział nam burmistrz Arkadiusz Śliwa.
Organizacja kolejnych treningów otwartych dla kibiców, mediów, gości będzie zależeć od wyjścia z grupy Rosjan, a więc kluczowym może okazać się mecz Polska-Rosja, który odbędzie się 12 czerwca. Po nim Rosja będzie już wiedziała, na czym stoi. Wówczas w Sulejówku mogą odbyć się jeszcze nawet dwa dodatkowe treningi publiczne drużyny reprezentacji Rosji, co przyznała przede wszystkim strona rosyjska. A więc Sulejówkowi powinno zależeć, żeby to Polska i Rosja znalazły się na pierwszych dwóch miejscach w grupie i z niej wyszły.
Rosjanie są jednymi z faworytów Mistrzostw Europy 2012 w piłce nożnej. Prawdopodobnie kolejne treningi w dalszej fazie rozgrywek mogłyby do miasta marszałka Józefa Piłsudskiego ściągnąć tłumy rosyjskich kibiców. 4 czerwca Sulejówek zdał egzamin podczas treningu otwartego. Czy miasto jest przygotowane na kolejne, nieporównywalnie ważniejsze treningi? – Wydaje mi się, że wszystko mamy zapięte na ostatni guzik – zapewnił nas burmistrz Śliwa.

Numer: 2012 23 Autor: Robert Wit Wyrostkiewicz