Spady medialne

Nie jest prawdą, że uczniowie w czasie strajku uczą się od nauczycieli strajkujących demokracji, szacunku do pracy, determinacji czy komunikacji bez przemocy… Takie zachowanie uczy agresji, postawy roszczeniowej, lekceważenia drugiego człowieka i nie podejmowania rozmów w załatwieniu spraw w formie szacunku dla obydwu stron.
– Nie mówiąc o arogancji i ignorancji rozwydrzonych belfrów


Czytam komentarze naigrywające się z ludzi, którzy w pożarze Katedry Notre Dame widzą znak czasów. A jednak trudno nie upatrywać w tym wydarzeniu pewnej symboliki.
– Materialnego upadku zabytku, bo wiary już we Francy dawno nie ma

Największe palmy wielkanocne można podziwiać nie tylko w Lipnicy Murowanej. Również spora stanęła przed Muzeum Ziemi Mińskiej. Skąd się wzięła?
– Mówią, że to cud mniemany, czyli wytrysk sztuki ludowej

Mieczysław Romejko powiedział, że trudno mu się odnieść do tematu. Z braku czasu nie śledzi środków masowego przekazu i nie ma pojęcia, co portale pisały na temat dławiącego się ością trzylatka. Jednocześnie zapewnił, że nie unika odpowiedzi.
– Ma rację… Co tam jedna ość, gdy dławią mu gardło zarobki lekarzy kontraktowych

Szkoda, że w rozwijającym się mieście dzieci trzeba będzie wozić do sąsiednich miejscowości, żeby zapewnić im właściwą opiekę Jaszczuk jest innego zdania. Tłumaczy, że niepubliczny żłobek został rozbudowany i posiada jeszcze dużo wolnych miejsc.
– Nihil novi, bo stanowi wszystko władza i krytykom butę wsadza

W sobotę, 13 kwietnia, obywatelska grupa euroentuzjastów w Warszawy Wawer przyjechała do Mińska Mazowieckiego, by zachęcać mieszkańców naszego miasta do pójścia na wybory 26 maja.
– Oczywiście bez żadnych podpowiedzi politycznych

Mój syn pisze już egzamin, ale razem wspieramy nauczycieli w strajku.
– Lewackie rozdwojenie jaźni jest nie do zużycia…

Jak do zasad opisanych w konstytucji, kodeksie pracy czy międzynarodowej konwencji, mają się działania nauczycieli, którzy z powodu odmiennych poglądów w sposób jawny dyskryminują i nękają w miejscu pracy swoich współpracowników.
– Co wolno lewackim pedagogom, to nie przyzwoitym smrodom

Centrale związkowe zrzucają z siebie odpowiedzialność twierdząc, że decyzje o kontynuacji strajku podejmują komitety strajkowe w szkołach. Już na chwilę będzie sytuacja… ani rubla, ani cnoty.
– No to biegiem do roboty…