Spady medialne

Szukali, szukali i znaleźli. Miało być wielkie bum… wyszło wielkie nic. Gazeta Wyborcza bez przerwy na froncie walki politycznej i w trakcie niekończącej się kampanii wyborczej z całych sił chce wspierać opozycję w jej powrocie do władzy.
– Na miejscu Kaczyńskiego sam bym się nagrał…


Usunięto z dokumentu zapisy dotyczące składowiska odpadów w Zielonce. Inwestycja nie została uwzględniona z powodu niewystarczającej infrastruktury dojazdowej oraz faktu, że składowisko planowane jest w otulinie parku krajobrazowego. Inwestycja generuje konflikt społeczny…
– Ciekawe, na jak długo…

Szymon Hołownia, prywatnie właściciel dwu adoptowanych ze schroniska psów, przypominał o tym, jak z perspektywy chrześcijańskiej należy postrzegać zwierzęta i – szerzej – naturę. Czy zwierzęta mają duszę? Czy trafią do raju?
– Lewicujący katolik musi lawirować między duszą a ciałem

Od dawna wiadomo, że w największe firmy internetowe stosują cenzurę i chcą narzucać lewacką politpoprawną wersję świata. Google wchodzi jednak na jeszcze wyższy poziom szaleństwa i pod naciskiem zboczeńców chce wyeliminować słowo RODZINA, bo jest homofobiczne.
– Aż w końcu miliony nie wytrzymają i poślą ich do piekła

Wpis do gminnej ewidencji zabytków nie wymaga zgody właściciela obiektu. Co więcej ustawa nie przewiduje obowiązku informowania właściciela o dokonaniu takiego wpisu.
– A jak nagle zamieszkamy w zabytkowym domu, to i okna nie wymienimy…

Być może niektórzy wójtowie nie wykorzystują urlopu, – by – na wypadek przegranych wyborów – przytulić dodatkową kasę.
– Każdy ma ochotę coś przytulić, więc władzy nie ograniczajmy…

Jeden z wójtów powiedział mi kiedyś, że jeśli wójt nie może wziąć dwóch tygodni urlopu, to znaczy, że urząd jest źle zorganizowany. Być może. Ale on akurat zbyt długo nie porządził.
– Odpoczywać trzeba umieć. Najlepiej robić to w locie…

Prezydenta na zawsze zapamiętamy jako człowieka odważnego, otwartego na innych i osobę, która była i jest dla nas wzorem postępowania. Od niego uczymy się, że tolerancja, szacunek, dialog to wartości nadrzędne.
– Jak łatwo zgadnąć, o którym prezydencie mowa

Szokujące słowa w raporcie finansowanym przez Yale, że podczas II WŚ Polska ułatwiła przeprowadzenie ludobójstwa Żydów.
– Polski podczas okupacji niemieckiej i sowieckiej nie było, drodzy żydofile z Yale. A do Polaków wam daleko…