Spady medialne

Anna Kotuniak, antysmogowa aktywistka, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich od 53 lat, wytwórczyni Sójki Mazowieckiej stała się bohaterką reportażu o ekologicznym sposobie palenia w domowym piecu.
– A za Anną pójdą wszystkie gospodynie, wszystkie wsie, cały kraj…


Gmina uniemożliwia obywatelowi, czyli mnie, wjazd na własną posesję – mówi Marcin. Chcę wspierać przedsiębiorców, ale gmina nie może czytać w myślach właściciela działki – odpowiada wójt Krzysztof Kalinowski.
– Nic, tylko spotkać się w spornym miejscu

Sytuację z ostatniej sesji rady powiatu w Siedlcach można chyba nazwać incydentem… Padła propozycja, aby z sali obrad starostwa wyprowadzić flagę unijną.
– W mińskim nigdy flagi unijnej nie wprowadzono i kłopot z głowy

Patrząc realnie, to nie wina nowej wójt czy obecnej rady gminy tylko poprzedników, że nie zapewnili wykonawcy na odśnieżanie, obecne władze ogłosiły przetarg, ale jak widać brak zainteresowanych, a gadać i narzekać można i obwiniać wszystkich.
– A w Stanisławowie zaczyna się jak zawsze… od skandalu

Polską piękna tradycją jest to, że kobiety spotykały się razem i piekły ciasta… Dawało im to nie tylko wymierne korzyści i pozwalało scementować społeczność. W dzisiejszych czasach, gdy nikt nie ma czasu dla nikogo, koło gospodyń wiejskich może być alternatywą dla samotności…
– Do tego z tożsamością prawną i kasą na drobne wydatki

Ostatecznie PO-KO przegłosowało 0,55 miejsca parkingowego na mieszkanie. Czyli na każde nowych 100 mieszkań developerzy zagwarantują minimum 55 miejsc parkingowych w inwestycjach w centrum miasta. Pozostałe samochody wylądują na ulicy. Która rodzina nie ma dziś samochodu? Podatek od garażu w budynku wielorodzinnym jest większy niż koszt rocznej karty parkingowej.
– Mińsk przyszłości ma być w ogóle bez samochodów

Laluś Trzaskowski jest taki sam jak babcisynek Macron. Fałszywy. Rękami swoich potulnych radnych zlikwidował to, co rada uchwaliła tuż przed wyborami.
– I szybko się nawrócił. Ot, rzeczywiście laluś Strona e-mrozy chyba umarła… – Jeszcze prawda nie umarła, póki oczy patrzą, a serca biją…

Była kiedyś taka idea… Cynicznie wykorzystana przez niektórych lokalnych samorządowców i przedsiębiorców… Pamiętacie jeszcze o Dom Muzyki? Zamiast trwonić pieniądze na kolejne nudne i przewidywalne festiwale może warto wrócić do idei domu dla artystów niepełnosprawnych…
– O, tak, na pewno E-mol się ucieszy, bo już nikt mu nie wierzy

Francuska policja z buta traktuje protestujących obywateli… a nas, Polaków, Macron ma prawo pouczać, że łamiemy demokrację…
 
– Przestanie, gdy rodacy urządzą mu drugą rewolucję… Po francusku, czyli z szafotem...