Spady medialne

Niestety zainteresowanym osobom nie dane było spotkać się na prezentacji z tak ważnymi postaciami w lokalnym środowisku literackim jak Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Krystyna Gucewicz, Jan Zbigniew Piątkowski, Marcin Pietraszek lub Krzysztof Szczypiorski. Ich dokonania twórcze odegrały bardzo ważną rolę w kształtowaniu się powiatowego światka złożonego z poetów i pisarzy.
– Miło znaleźć się w TAKIM towarzystwie, a jeszcze milej nie mieć czasu dla TAKIEGO organizatora


Społeczeństwo Mińska to taka mała Warszawka. Gros ludzi pracuje w Warszawie, tam się bawi, tam ma znajomych i tam jeździ w różnych celach. Warszawa jak to Warszawa głosuje najczęściej na partię liberalne, rzadziej lewicowe. Poglądy osób z dominującej stolicy wpływają na wyborców w Mińsku.
– Mińszczanie wiedzą, że łatwiej żyć z hipokrytami bez moralności… Takiemu zawsze można wszystko zarzucić…

Dzięki współpracy z burmistrzem miasta, Marcinem Jakubowskim, Fundacja od 2016 roku użytkuje budynek przy ulicy Pięknej 26, tworząc tam Laboratorium Wolontariatu i Inicjatyw Młodzieżowych EBU LAB…
– Dzięki kasie za sitwową sztamę…

PiS, drugi co do wielkości klub w Radzie Miasta Mińsk Mazowiecki, jako jedyny nie będzie miał ani jednego miejsca w prezydium.
– Lepiej bez stołków, niż siedzieć na cuchnących

W sejmie można… W sejmikach można… W wielu powiatach i gminach można… A w Mińsku Mazowieckim? Władza musi być jedyna, podporządkowana i absolutna.
– I tak trzymać, póki się korba nie urwie

To oznacza, że klub Prawa i Sprawiedliwości, który przez 2 kadencje był w koalicji rządzącej powiatem, przechodzi do opozycji. Nie będzie miał swoich przedstawicieli nie tylko w prezydium, ale także w zarządzie.
– W powiecie przyszedł czas deprymacji starosty Tarczyńskiego i jego pięciu radnych

Kokainę o wartości 4 mln zł znalazła pracownica jednego ze sklepów w Sokołowie Podlaskim.
– W Mińsku nikt by się o zgubie nie dowiedział

Czy zadawanie prac domowych to łamanie praw obywatelskich?
– A korepetycje to przestępstwo edukacyjne…

Rada Seniorów w Mińsku Mazowieckim to jedno z najaktywniejszych środowisk miejskich. Przedstawiciele rady biorą udział nie tylko w wewnętrznych spotkaniach i konsultacjach, ale są również obecni podczas niemal wszystkich imprez miejskich.
– Szczególnie aktywna jest była radna miasta, której nie trawią już najmniej wybredni

Mrozianie wolą Zenka, Sławomira, tylko ukrywają bo… nie wypada, trzeba trzymać fason, jak koledzy z wzajemnej adoracji burmistrzowskiej, trzymają pion, póki mogą, póki nie napiją się szalonej wody. Wtedy jest prościej i hamulce nie trzymają, to zabawa jest przednia przy Zenku i Sławku. Natomiast słuchać orkiestry to już ogromny wysiłek umysłowy.
– Samo życie w dyktaturze