Spady medialne

Tak powstała nowa komisja skarg, wniosków interpelacji i to ona będzie się zajmowała wnioskami i skargami od sołtysów. Na sesji już żadna sołtyska ani sołtys nie wstanie i nie powie proszę o wycinkę krzaków, drzewa itp. To trzeba zgłaszać na piśmie wcześniej. No nie będzie cyrków i kabaretu na sesji. Będzie wszystko ładnie i składnie.
– Wycięli jaja samorządom… Czyżby myśleli, że bukat to buhaj, a wałach to ogier…


No to obejrzeliśmy transmisję na żywo z sesji, zero wyświetleń. Czyżby problemy techniczne były zaplanowane? W sąsiednich gminach jakoś się udało, a w Mrozach jak zwykle klapa,
– Niemożliwe, wierzyć się nie chce, że taki skandal wybuchł akurat u Jaszczuka…

 Ciszkowski z Górniakiem pokierują Związkiem Samorządów Polski.
– Tylko gratulować… W Halinowie trochę odsapną…

Temat wyborów w Radzie Powiatu budził wiele emocji. Wszystko to za sprawą układu mandatów, jaki ukształtował się po ostatnich wyborach. Przypomnijmy, 11 mandatów otrzymało Prawo i Sprawiedliwość, 10 Koalicja Obywatelska oraz 6 Twój Powiat. Taki układ umożliwiał zawarcie dwóch stabilnych koalicji, w których mógł się znaleźć Twój Powiat, czyli komitet dotychczasowego Starosty. Pozostawało więc pytanie z kim porozumie się Antoni Jan Tarczyński.
– Z każdym, kto poszedł na jego warunki

Teraz zwracamy się do państwa radnych o szacunek dla wyniku Roberta Ślusarczyka. W głosowaniu do Rady Miasta miał on najwyższy wynik spośród kandydatów Prawa i Sprawiedliwości (…). Wiem, że bliskie są państwu wartości demokracji i mówię to bez ironii. Zwracam się do państwa o wybór przedstawiciela drugiego co do wielkości klubu radnych do prezydium Rady Miasta.
– Radna Skrzyńska nie mówiłaby tak do aniołów

Jan Nowicki w Mińsku Mazowieckim… To jak zapowiedź sztormu w trakcie spokojnego rejsu.
– Już nie ten wigor, ale egocentryzm jest wieczny

Wszystko się zmieniło jesienią 2002 roku, kiedy nowym wójtem został młody i bardzo ambitny Grzegorz Zieliński. Przez niemal dwie dekady Siennica rozkwitła i dziś Grzegorz Zieliński z dumą oddaje fotel wójta swojemu następcy.
– Nie wszyscy tak myślą, ale grunt to wiedzieć, kiedy odejść

Chciałbym zwrócić uwagę na wizytę w Dzień Niepodległości księdza biskupa Romaniuka. Przyjechał jak już wszystko się skończyło. Poświęcił Dzwon, stało przy tym kilkanaście osób. Co bardziej światli ludzie stali z boku i pojechał. Wszystko trwało może 15 minut.
 
– Wystarczy, że długo dzwonił przed magistratem, ale jako poganin…

Marek Kaim to postawny mężczyzna. Czuję się trochę, jak w pojedynku Dawida z Goliatem.
– I do tego w spódnicy…

Niby w wyborach samorządowych frekwencja w mieście wyniosła ponad 52%, ale już przy budżecie obywatelskim sytuacja wygląda o wiele gorzej.
– Obywatelski obywatelskim, a i tak forsę biorą sami swoi…