Spady medialne

Chciałbym zwrócić uwagę na wizytę w Dzień Niepodległości księdza biskupa Romaniuka. Przyjechał jak już wszystko się skończyło. Poświęcił Dzwon, stało przy tym kilkanaście osób. Co bardziej światli ludzie stali z boku i pojechał. Wszystko trwało może 15 minut.
– Wystarczy, że długo dzwonił przed magistratem, ale jako poganin…


Marek Kaim to postawny mężczyzna. Czuję się trochę, jak w pojedynku Dawida z Goliatem.
 
– I do tego w spódnicy…

Niby w wyborach samorządowych frekwencja w mieście wyniosła ponad 52%, ale już przy budżecie obywatelskim sytuacja wygląda o wiele gorzej.
– Obywatelski obywatelskim, a i tak forsę biorą sami swoi…

Wybory 2018 – Dobry szef to stary szef.
– Albo nowy kierowany przez starego. Jak np. w Kałuszynie…

Odpominanie żydowskiej obecności wzbogaca naszą wspólnotowość tu i teraz. Wiemy, że przeszłości nie zmienimy, ale mamy przecież wpływ na przyszłość.
– Wystarczy nie odpominać i nie ma problemu z chorą przeszłością

Właśnie rozpoczął się konkurs Fundacji Orszak Trzech Króli, w którym każda z miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli 2018 będzie mogła wygrać dla siebie wielbłąda!
– A co będzie, jak burmistrzowi zechce się jechać na wielbłądzie… Wszak na ośle będzie głupio… Osłowi!

Na stronie miasta pojawiło się obwieszczenie Starosty Mińskiego w sprawie wszczęcia postępowania w sprawie budowy tunelu pod torami w ciągu ulic Sosnkowskiego i Chróścielewskiego. Szkoda, że władze nie idą za ciosem i przy okazji powstania jednego tunelu pieszo-rowerowego nie słychać nic o drugiej nitce dla samochodów.
– Nie było i nie będzie, bo nie ma lobby samochodowego

Jakąś syrenę alarmową było dziś słychać. Jednak gmina, jak zwykle ma gdzieś, aby poinformować mieszkańców. Najlepiej zdjęcia Jaszczuka wychodzą pracownikom gminy zamieszczone w internecie. Dobry Pan…
– Na kredzie też są niezłe i do tego można co nieco poprawić…

Nie zaczęła się na dobre nowa kadencja samorządu, a najliczniejsze ugrupowanie w radzie miasta już poniosło sromotną porażkę. Osoba z KO PO nie została wybrana na przewodniczącego rady. Przewodniczącym został wybrany Dariusz Kulma z MF.
– Najsłabszy bierze najwięcej. W powiecie identycznie…

– Dziękuję za Państwa zaufanie i powierzenie mi funkcji marszałka województwa mazowieckiego. Jest to wyraz zaufania radnych Koalicji Obywatelskiej, czyli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, a także Polskiego Stronnictwa Ludowego. To dla mnie wielki zaszczyt i odpowiedzialność
– Aż się wierzyć nie chce, że książę Mazowsza będzie rządził kolejną kadencję… Brawo PiS…