Spady medialne

Jesteśmy narodem, któremu łatwiej przychodzi krytykować niż pochwalić, docenić, czy powiedzieć dobre słowo. Mieszkam w Woli Rafałowskiej, nie mam kanalizacji, gazu ani drogi asfaltowej, a plac zabaw mąż sam zbudował. Nie narzekam, czekam cierpliwie na wszystkie te udogodnienia...
– To może Jaszczuk przed wyborami, albo na święta da przynajmniej cukierka. Będzie słodziej...


Podobno nasze lotnisko uzyskało zgodę NATO na przekwalifikowanie na cele cywilne. Może to mrzonki, a może jest właśnie ta szansa dla naszego regionu, na którą czekamy.
– Nie udało się za SLD i PO, uda się dzięki PiSowi? Niemożliwe...

Na pierwszej rozprawie w sądzie zjawili się miejscowi politycy, w tym m.in. poseł Czesław Mroczek. Wspierali siedzącego na ławie oskarżonych Dariusza J.
 
– Przydałby się wyrok przed wyborami, ale znając życie i szybkość sędziów, może się doczekamy za rok, albo i dwa

Podczas koncertu na scenie wystąpili także aktualni mistrzowie Polski w tańcu boogie woogie. W kolejnym tańcu, po krótkim kursie, towarzyszyli im ochotnicy wybrani wśród publiczności - Eliza Bujalska oraz Tomasz Płochocki.
– Dali takiego czadu, że nie wiadomo było, gdzie głowa, a gdzie nogi

Jakby tak postawić patrol i pytać, ile tu można jechać to podejrzewam, że 9 na 10 nie wiedziałoby o ograniczeniu które jest tylko sygnalizowane przy wjeździe do strefy i nie jest powtórzone na jezdni. A policmajstry dalej wolą stać w Stojadłach. Ociec z MO stał z suszarką w Stojadłach to i syn kontynuuje tradycje.
 
– Genetycznie uzależnieni tak mają. Ale żeby w Stojadłach...

Mamy bardzo dobrze ustalone zasady porządku w przestrzeni (...) Przykładem skuteczności zapisów MPZP jest udaremnienie próby budowy składowiska odpadów w Mrozach oraz rekultywacji żwirowni w Krukach poprzez wypełnienie jej odpadami. To zapisy planu, a nie populistyczne akcje wykluczyły takie inwestycje.
– Władza populistyczna nie lubi zbiorowej konkurencji

Z jednej strony wysypisko, z drugiej kurniki, z trzeciej linia energetyczna… Co będzie z czwartej? Elektrownia atomowa?
– Atomowa, jak atomowa, ale jakaś węglowa może też uprzyjemnić życie

Kurczę, w Kałuszynie jak była zbiórka krwi to burmistrz angażował się osobiście. Jego poplecznicy z wiosek przyjechali, aby honorowo oddać krew. W Mrozach władza jakoś nie kwapi się do promowania tego typu wydarzeń. Czy burmistrz i przewodniczący Mrozów zaszczycili swoją obecnością to wydarzenie?... Może nasza władza z przyczyn zdrowotnych nie może oddać krwi.
 
– Widocznie Soszyński oddał za dużo, bo nagle zrezygnował z władzy

Pod Wierzejkami już nie wolno parkować. Policja na razie poucza, ale już wkrótce posypią się mandaty. Po krótkiej i sympatycznej rozmowie dowiedziałem się od pana policjanta, że to kaprys wysoko postawionego urzędnika gminy Mrozy. Oczywiście nie zdradził kto to taki, ale można się domyślać co to za szycha.
– Szycha jeździ teraz po wsiach i pluje na swoich krytyków. Niektórym aż czerwienieją nosy...