Spady medialne

Okazuje się, że nasze miasto posiada jedne z najniższych opłat za korzystanie z usług komunalnych wśród miast powiatowych w Polsce. Skąd to wiadomo?
– Są takie firmy, które za pieniądze dogodzą każdej władzy


W Mińsku, podobnie jak w innych miastach Polski w Google Maps pojawiły się zmienione nazwy szkół i instytucji. Rodzimi użytkownicy internetu zabawili się kosztem największych map w sieci... I tak można się dowiedzieć, że nasze Centrum Kształcenia Ustawicznego nosi imię Stanisława Strażnica, że mamy Zespół Szkół Psychoaktywnych im. Francy na szczudłach przy ul. Kazikowskiego czy Zespół Szkół im. Mariana Curry. Jest również Wiejska Biblioteka Publiczna, a nawet Zespół Szkół nr 1 im. Józefa Stalina.
– Złapać, osądzić i osadzić. Na kilka lat, by cały czas miał wszystko w...dupie

„Po wielu latach opuszczamy z wielkim sentymentem miejsce, w którym gościliśmy Państwa w restauracji i na ogródku letnim. (...) Dziękujemy za te wszystkie lata” - można przeczytać w poście na facebookowej stronie restauracji, pod którym szybko pojawiły się od mińszczan liczne podziękowania i życzenia powodzenia.
– Pałacowa miała jeden walor nie do powielenia. Nie działały tam komórki

Wiecie co, ale te fotki burmistrza z jego drużyną, które pojawiają się na FB na profilach radnych albo kandydatów do radnych, o dziwo przypominają mi fotki z 1989 roku, kiedy każdy kandydat na posła czy senatora strzelał sobie z Lechem Wałęsą.
– Jakże inaczej, przecież MJ to kopia TW BOLKA

Nie no, bez przesady z tą J. Bąk, bo to wygląda na jakiś żart. To co, w następnych wyborach będzie startowała gimnazjalistka? Przecież to niepoważne się robi. Nie mam nic przeciwko jakiejś przeciwwadze dla obecnego wójta, ale liczyłem na jakąś poważną kandydaturę, a nie kogoś z kim obecny wójt wygra 90/10.
– A jeśli będzie odwrotnie, to kto postawi pół litra

Mieszkańcy okolicznych gmin proszą o wsparcie. Będą po raz kolejny protestować przeciwko budowie linii wysokiego napięcia 2x400Kv, która ma przebiegać przez Gminę Kałuszyn, Cegłów i na granicy gminy Mrozy.
– Będą z nadzieją, która oby nie okazała się matką naiwnych

Czyli w Mrozach będą trzy komitety – obecnego burmistrza Wspólnota Samorządowa Razem, PiS oraz Nasza Gmina Mrozy? A gdzie się zaszył PSL?
– W pobliskim Cegłowie i Kałuszynie

Szczególnie przed wyborami pojawiło się bardzo wiele nowych kont, których właściciele nie mają ani zdjęć, ani znajomych, ani innych postów. Członkowie forum nazywają ich trollami, rozpoznają styl wypowiedzi niektórych radnych lub agitację na ich rzecz poprzez mocną krytykę. Czy nie byłoby uczciwiej gdyby pokazali swoją twarz i prawdziwe nazwisko?
– Nie pokażą, bo to kopie samych kandydatów i ich klakierów

My, kandydujemy z listy Koalicji Wyborczej, z #drużynaburmistrza. Jesteśmy tymi, którzy nie będą mierzyć się na fake newsy, na brudne zagrywki. My przedstawiamy inną jakość. Jesteśmy uśmiechnięci, otwarci, chętni do merytorycznej rozmowy na temat naszego programu i perspektyw związanych z naszym miastem.
– A kto się będzie rozbierał? Podobno jakaś ósemka ma w tym wprawę...