Spady medialne

Porozumienie o przyjaźni łączy nas także z Karben w Niemczech. Utrzymujemy kontakty również z włoskim Cori, rosyjską Łuchawicą, białoruską Orszą i francuskim Saint-Agne. Szukamy zagranicznych przyjaciół, bo chcemy się otwierać na nowe doświadczenia
– Teraz jeszcze miasto indiańskie, arabskie, afrykańskie i papuaskie. A co, jak nowe doświadczenia, to wszystkie, a nie wybiórcze.Centrum logistyczne Lidla od wielu miesięcy budzi emocje nie tylko mieszkańców Kałuszyna. To potężny impuls do rozwoju tej części powiatu i nowe miejsca pracy dla jego mieszkańców.
– I wyborcza promocja Soszyńskiego, którego zaprosił inwestor. Zapomniał zaś o tych, którzy mu grunt sprzedali, choć nie musieli. Taka to wdzięczność po niemiecku...

W drużynie Mirosława Krusiewicza oprócz obecnych radnych startuje między innymi obecny wójt Siennicy Grzegorz Zieliński. Do samorządowej polityki wracają też Leszek Celej i Zbigniew Pucelak. Okazuje się, że to nie koniec stopniowania przedwyborczego napięcia.
– Niech no tylko ujawnią się wiodące komitety wyborcze...

Na pałacowym tarasie wystąpiła także Małgorzata Ostrowska, która okazała się laureatką Manidła, czyli nagrody dla najlepszego aktora niezawodowego.
– Ostrowska jako aktorka? Niezłe, bo grała śpiewająco w Akademii Pana Kleksa

Bilet Metropolitarny ma w Sulejówku wzięcie. Niestety, opłacić go można tylko w Warszawie. Jest obawa, że dwie sulejóweckie kasy biletowe mogą zbankrutować.
– Jakoś tak się zdarza, że w mieście Marszałka wszystko jest na opak...

Budowa tężni. Nie trzeba będzie jeździć do Ciechocinka. Miasto wybuduje tężnie i będzie sprowadzać solankę.
– W Mińsku... nad cuchnącymi stawami?

Jakiś czas temu powstał pomysł, by przeprowadzić Największą Lekcję Matematyki dla Maturzystów w Polsce.
– Megalomania zawsze poprzedza upadek

Jak się dowiedzieliśmy, wśród dzików panuje prawdziwy pomór. Od początku roku do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii wpłynęło 138 potwierdzonych informacji o padłych dzikach.
– No i dojdzie do tego, że ASF sam się wykończy

W Mińsku Mazowieckim o reelekcję na stanowisko burmistrza będzie się ubiegał Marcin Jakubowski. Jego kandydaturę poparły nie tylko partyjne środowiska Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej tworzące wspólne listy Koalicji Obywatelskiej, ale również liderzy organizacji społecznych, kombatanci, a nawet lokalni działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
– Nagrali się jako rzecznicy wszystkiego i wszystkich, a przecież wiadomo, że mogą wchodzić w d... tylko sami i na własną odpowiedzialność

Koalicja Obywatelska zaprezentowała swój program wyborczy dla Mińska, który opiera się na 4 filarach - Miasto mieszkańców, Miasto z przyszłością, Zielone miasto oraz Miasto w Metropolii.
– A gdzie miasto klakierów, kolesiów, drugiego sortu i obszczymurków... Zapomnieli, ale ludzie im przypomną...