Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Piątka u Tuska

Grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku wzięła udział w wyjątkowej wycieczce. Uczniowie klasy IIIE pod opieką dyrektor Ewy Szczerby, wicedyrektor Anny Ciszkowskiej oraz nauczycielek Joanny Zawadki i Anny Dmitruk spędzili dzień w ogrodach premiera Donalda Tuska, uczestnicząc w rodzinnym pikniku z okazji dnia dziecka.

Autor: (jaz)

Na finał bezbłędzia

Ponad 40 gimnazjalistów z powiatu mińskiego zmagało się z trudną polską ortografią, pisząc dyktando dotyczące życia i twórczości Juliana Tuwima.

Autor: (jaz)

Zaliczyli Estonię

Sześcioosobowa grupa uczniów Specjalneg Ośrodka Szkolno-wychowawczego imienia J. Korczaka realizowała projekt rozwoju umiejętności kluczowych dla pełniejszego życia.

Autor: (jaz)

Piąte Michałki

Już po raz piąty księża kapelani i Społeczny Komitet Budowy Kościoła przy parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Michała Archanioła zapraszają 9 czerwca br. po zakończeniu mszy św. o godz. 12.00 obok budującego się widocznego już kościoła garnizonowego na Parafialny Festyn Rodzinny – Michałki.

Autor: (jaz)

Kierunek bużański

Znowu TPMM proponuje wycieczkę. Tym razem w sobotę 15 czerwca nad Bug – jedną z najbardziej malowniczych polskich rzek.

Autor: (jaz)

Woda smyków

W Siennicy promowano wodę. Happening mówiący o jej znaczeniu w środowisku zorganizowało Niepubliczne Przedszkole Akademia Smyka w siennickiej SP.

Autor: (jaz)

Mechanik w TVP

W poniedziałek 20 maja br. Mechanik gościł przedstawicieli TVP 1 przygotowujących program dotyczący szkolnictwa zawodowego na przykładzie ZSZ-2.

Autor: (jaz)

Test gospodyń

Tegoroczny test Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii zgromadził w starostwie trzydzieści finalistek wyłonionych wcześniej w eliminacjach gminnych.

Autor: (jaz)

Srebrny Rabarbar

Teatr Rabarbar, stworzony we współpracy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim i Środowiskowego Domu Samopomocy przy MOPR w Siedlcach, ze spektaklem „Ciaptak, czyli rzecz o tolerancji”, zdobył Srebrną Maskę 2013, czyli nagrodę I stopnia na Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych SREBRNA MASKA.

Autor: (jaz)

Baryton Osicy

W 20 numerze naszego tygodnika  artykule Skazani na pamięć napisaliśmy, że dość stereotypowe wspomnienia podręcznikowej historii na szczęście przerywał silny baryton Jakuba Osicy, który choć jest absolwentem, jeszcze uświetnia akademie andersiaków.

Autor: (jaz)

Ordery św. Stanisława

W sobotę 11 maja b.r. w kościele środowisk twórczych przy Placu Teatralnym w Warszawie odprawiona została uroczysta Msza Św., po której nastąpiła oficjalna dekoracja osób uhonorowanych Orderem św. Stanisława.

Autor: (jaz)

Wybrali talenty

Najpierw 16 maja 2013 roku na scenie w sali teatralnej GM-2 stanęło 59 utalentowanych uczniów ze wszystkich mińskich gimnazjów. Jury wybrało najlepszych, którzy 20 maja 2013 r. o godz. 17.30 zaprezentowali swoje zdolności wokalne, instrumentalne, teatralne, malarskie, taneczne i sztuki walki.

Autor: (jaz)

Piękna ewaluacja

Miesiąc wytężonej pracy, dziesiątki ankiet i wywiadów z uczniami, rodzicami, radą pedagogiczną i partnerami szkoły, a także kilogramy przeanalizowanych dokumentów – podsumowań wyników egzaminów zewnętrznych, planów pracy, planów nadzoru, najważniejszych osiągnięć szkoły, protokoły rady pedagogicznej, dzienniki zajęć edukacyjnych obowiązkowych i dodatkowych wreszcie wiele rozmów i spisanych protokołów – tak wygląda ewaluacja zewnętrzna w szkole.

Autor: (jaz)

Klimat dzieciom

W środę, 15 maja 2013 r. w Pałacu Prezydenckim odbyła się gala konkursu „Dobry klimat dla rodziny”, a tam gmina Mrozy i jej wygrana w kategorii wsparcia dla rodzin w opiece i edukacji najmłodszych dzieci.

Autor: (jaz)

Z perskiego oczka

Klaudia Jukowska z Zespołu Szkół w Gręzówce została laureatką VI Regionalnego Przeglądu Piosenki Europejskiej, który odbył się 15 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach. W przesłuchaniach finałowych wzięło udział 22 solistów, zespołów wokalnych i instrumentalno-wokalnych oraz chórów z powiatów siedleckiego, łosickiego, mińskiego, łukowskiego i garwolińskiego.

Autor: (jaz)

CKZiU noworodkom

W czwartek, 9 maja 2013 r. nastąpiło otwarcie dwóch odnowionych sal dla noworodków w mińskim szpitalu.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      150   |   151   |   152   |   153   |   154      »      [161]