Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Sieradzińska za Chanke

Ostatni dzień kwietnia to również zmiany w MBP. Właśnie tego dnia zakończyła wieloletnią kadencję dyrektor Teresa Sęktas-Chanke, na której miejsce burmistrz mianował Elżbietę Sieradzińską.

Autor: (jaz)

Piąta siła MDK

We wtorek 30 kwietnia 2013 roku miński burmistrz powołał Piotra Siłę na stanowisko piątego w historii dyrektora Miejskiego Domu Kultury.

Autor: (jaz)

Otwarta Mienia

Dom Pomocy Społecznej św. Józefa w Mieni znany jest jako przyjazna, gościnna, otwarta placówka pomocowa. Osobom z przewlekłymi chorobami somatycznymi oraz psychicznymi zapewnia nie tylko zaspokojenie potrzeb bytowych, takich jak przysłowiowy wikt i opierunek, ale również organizację czasu wolnego oraz wsparcie w rehabilitacji społecznej i leczniczej.

Autor: (jaz)

Logistycy wyróżnieni

Dwóch uczniów z Mińska Mazowieckiego wyróżnionych w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.

Autor: (jaz)

Warszawa nocą

Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zaprasza do udziału w nocnej wycieczce po Warszawie, która rozpocznie się w sobotę, 11 maja, o godz. 18.30 i zakończy w niedzielę, 12 maja, około godz. 1.30-2.00.

Autor: (jaz)

Pożegnali kapelana

Niedziela 21 kwietnia dla wspólnoty parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim była dniem szczególnym. Podczas uroczystej, koncelebrowanej mszy świętej wierni pożegnali odchodzącego po prawie 7-letniej posłudze duszpasterskiej proboszcza tejże parafii ks. kapelana, kanonika, pułkownika Piotra Molendowskiego.

Autor: (jaz)

Radź sobie sam

Śnieg stopniał szybko, a roztopy dały się we znaki szczególnie mieszkańcom wsi. Podtopione pola i łąki, nieprzejezdne w wielu miejscach drogi i przede wszystkim kłopot z dojazdem do domów, to największa zmora mieszkańców w tym okresie.

Autor: (jaz)

Tuwim u Skłodowskiej

W Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie odbył się VI Powiatowy Konkurs Poezji Juliana Tuwima „I wiersze sam wymyśliłem” przygotowany przez nauczycieli Elżbietę Horoszko i Agnieszkę Bielakowską, a prowadzony przez Kingę Frączkowską i Mateusza Pękacza.

Autor: (jaz)

Siennica w Londynie

Najwięcej frajdy sprawiają uczniom ZS w Siennicy organizowane przez szkołę praktyki urozmaicone różnego rodzaju wyjazdami, nawet za granicę.

Autor: (jaz)

Tylko w Europie

Mechanik wspólnie z placówką kształcenia zawodowego BbS 1 Eike von Repgow Magdeburg w Niemczech, realizuje edukacyjny projekt zawodowy w ramach międzynarodowej organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. W Niemczech uczniowie Mechanika oraz szkoły z Magdeburga zrealizowali pierwszy etap projektu pod nazwą „Przedsiębiorstwo samochodowe” w kooperacji polsko-niemieckiej.

Autor: (jaz)

Zaśpiewają w dwóch językach

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza gimnazjalistów z powiatu siedleckiego, łosickiego, siemiatyckiego, sokołowskiego, węgrowskiego, garwolińskiego i mińskiego do udziału w VI Regionalnym Przeglądzie Piosenki Europejskiej.

Autor: (jaz)

Odlecieli nad Pacyfik

W czwartkowe popołudnie nastąpiło oficjalne pożegnanie młodzieżowej orkiestry dętej z Lacey. Amerykańscy goście zebrali się wraz z goszczących ich członkami polskich rodzin.

Autor: (jaz)

Collegium urbanus

A jednak jest decyzja. Tuż po naszym artykule burmistrz Jakubowski powołał Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną. W jej skład weszło czterech architektów - Robert Jaworski, Konrad Wąsik, Paweł Wąsowski, Bartosz Gromulski oraz Emilia Bogdanowicz.

Autor: (jaz)

Pałdyna na srebro

- Zwracam się z prośbą o zamieszczenie sprostowania dotyczącego zamieszczonego artykułu dotyczącego Konkursu Piosenki Teatralnej i Kabaretowej.

Autor: (jaz)

Kałuszyn życzeń i zabawy

Emerytom w Kałuszynie wystarczy niewielki pretekst, by się zebrać i wybornie bawić.

Autor: (jaz)

Setka Grycuk

W niedzielę, 10 marca 2013 roku jubileusz 100-lecia urodzin obchodziła mieszkanka Mińska Mazowieckiego Zofia Bronisława Grycuk.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      154   |   155   |   156   |   157   |   158      »      [164]