Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Z bronią i amfą

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali 29-letniego mińszczanina, u którego w domu znaleźli broń gazową oraz amfetaminę.

Autor: (kpp)

Stażystka-złodziejka

Stażystka jednego z zakładów fryzjerskich w Mrozach kradła kosmetyki z miejsca swojej pracy i sprzedawała je w Mińsku...

Autor: (kpp)

Tropem kamer

Policjanci ze Stanisławowa wyjaśnili sprawę kradzieży kamer z budynku urzędu gminy w Dobrem…

Autor: (kpp)

Malarska ucieczka

Tylko chwilę potrzebowali policjanci, aby dogonić i zatrzymać mężczyznę, który okradł jeden z marketów w Stojadłach...

Autor: (kpp)

Wymusił skuterem

W Podcierniu doszło do wypadku drogowego z udziałem skutera Suzuki i samochodu osobowego marki Nissan...

Autor: (kpp)

Bezdomni w lesie

Na policję wpłynęło pismo z nadleśnictwa o podejrzeniu przebywania osób bezdomnych na terenie lasów państwowych pomiędzy Mińskiem a Chochołem...

Autor: (kpp)

Jajko na komendzie

W komendzie powiatowej policjanci, pracownicy cywilni oraz wszyscy zaproszeni goście przekazali sobie najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Wielkanocy...

Autor: (kpp)

Rudno na śmierć

W sobotę, 13 kwietnia w Rudnie (gm. Dobre) doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego.

Autor: (kpp)

Kradli wszystko

Policjanci ze Stanisławowa rozwiązali wielowątkową sprawę kradzieży i włamań, którą prowadzili od końca 2018 roku. To właśnie wtedy na terenie całego powiatu mińskiego i siedleckiego dochodziło do wspomnianych przestępstw.

Autor: (kpp)

Z widłami na policję

Na 3 miesiące trafił do aresztu 27-letni mieszkaniec gminy Latowicz. Mężczyzna jest podejrzany m.in. o kradzież z włamaniem do domku letniskowego, atak na policjantów oraz znęcanie się nad konkubiną i dziećmi. Kiedy mundurowi, w związku z prowadzoną sprawą włamań, zawitali na posesję mężczyzny i znaleźli tam skradzione przedmioty, gospodarz się zdenerwował. Zaatakował funkcjonariuszy widłami i tylko dzięki czujności i wyszkoleniu udało się uniknąć obrażeń. Policjanci błyskawicznie obezwładnili mężczyznę, a na jego rękach wylądowały kajdanki.

Autor: (kpp)

Pustelnik z objazdem

Poruszających się drogą wojewódzką nr 637 w najbliższych miesiącach czekają spore utrudnienia. Przyczyną jest przebudowa mostu na Czarnej w Pustelniku. Od 4 kwietnia w Goździówce wprowadzono czasową organizację ruchu. Na czas prac budowlanych wyznaczone zostały objazdy, które przedstawia załączona mapa.

Autor: (kpp)

Zwierzęce drogi

W ostatnich dniach na drogach powiatu mińskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych, w tym z udziałem zwierząt leśnych. Policjanci apelują, aby zachować ostrożność i rozwagę, zwłaszcza na drogach przebiegających przez tereny zalesione. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze, tak aby zawsze móc w porę zareagować na nagłą przeszkodę, która się pojawi.

Autor: (kpp)

Internet z zasadami

Sierżant sztabowy Dominika Witek kontynuuje cykl spotkań z młodzieżą szkolną. W minionym tygodniu spotkała się z uczniami klas I-III z SP-4 w Mińsku. Tematem policyjnej pogadanki było bezpieczeństwo w szkole w domu i na drodze. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała rad i wskazówek dotyczących korzystania z rolek, deskorolek, rowerów i hulajnóg.

Autor: (kpp)

Patoklimaty uzależnień

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty – to hasło kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. Narkotyki i dopalacze zabijają, która ruszyła we wszystkich jednostkach policji w kraju.

Autor: (kpp)

Uwaga na motory

Na ul. Stołecznej w Józefinie doszło do zderzenia samochodu z motocyklem. Kilka minut przed 16.00 kierująca Renaultem, 57-letnia mieszkanka gminy Halinów, podczas skrętu w lewo doprowadziła do zderzenia z motocyklem kierowanym przez 29-letniego mężczyznę, również mieszkańca gminy Halinów. W wyniku zdarzenia motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie pozostał. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tego wypadku. Wstępne ustalenia wskazują, że kierująca osobówką nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście.

Autor: (kpp)

Łapówki po pijanemu

62-letni mińszczanin odpowie przed sądem za jazdę po pijaku i wręczenie łapówki. Wszystko zaczęło się od zatrzymania Skody, którą zygzakiem poruszał się po ul. Krasickiego w Mińsku. Na miejscu mundurowi szybko wyczuli alkohol od mężczyzny, a kiedy podjęli czynności służbowe, zaproponował im 500 zł za zostawienie go w spokoju.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      4   |   5   |   6   |   7   |   8      »      [161]