Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Wpadka złomiarzy

W ręce policji trafili kolejni amatorzy złomu i metali kolorowych – tym razem był to 20-letni Patryk K. z Mińska i jego 19-letni wspólnik Damian J. Mężczyzn udało się schwytać dzięki mieszkańcom gminy Jakubów, którzy widząc podejrzane osoby rozglądające się po prywatnych posesjach, zawiadomili stróżów prawa.

Autor: kpp

Skok na paliwo

Warszawiacy, 31-letni Artur D. i jego wspólnik 22-letni Mateusz L. ukradli łącznie prawie 90 litrów paliwa. Jednego dnia odwiedzili dwie stacje - w Otwocku i Stojadłach. Za drugim razem zaliczyli wpadkę - zatrzymała ich mińska drogówka.

Autor: kpp

Kierowcy pod lupą

Co jakiś czas policjanci z mińskiej komendy organizują kompleksowe działania kontrolno-prewencyjne. Ich celem jest zwiększenie nadzoru nad miejscami, w których często popełniane są przestępstwa i wykroczenia.

Autor: kpp

Głupota na przejeździe

Widok jaki ukazał się mieszkańcom Sulejówka i kierowcom na strzeżonym przejeździe kolejowym, nie jednego wstrząsnął. Dwaj kierowcy cudem uniknęli tragedii. O bezpieczeństwie na przejazdach kolejowych mówi kampania „Bezpieczny Przejazd - Zatrzymaj się i Żyj”, który trwa od 2005 roku.

Autor: kpp

Rabusie w akcji

W poniedziałek, 11 lutego nieznany złodziej wykorzystał nierozwagę kierowcy i ukradł portfel z dokumentami oraz pieniędzmi z mercedesa zaparkowanego przy ulicy Nadrzecznej w Mińsku Mazowieckim.

Autor: kpp

Plan prawie idealny

Sebastian S. – 38-letni mińszczanin – chciał szybko zdobyć pieniądze na alkohol. Jego sprytny plan nie był jednak idealny. Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów w centrum Mińska Mazowieckiego i zaczął wypytywać o możliwość podjęcia pracy.

Autor: kpp

Schwytali wandali

Dzięki mińskim dzielnicowym w końcu udało się rozwiązać sprawę uszkodzenia pomnika 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”. Znalezienie sprawców zajęło stróżom prawa prawie pół roku. Do zdarzenia doszło między 17 a 20 sierpnia ubiegłego roku. Nieznani wandale wygięli i uszkodzili pomnik 1PLM „Warszawa” znajdujący się w Mińsku Mazowieckim na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Mireckiego i Siennickiej. Ten bezmyślny akt wandalizmu wywołał falę oburzenia, dlatego wykrycie sprawców policjanci postawili sobie za priorytet.

Autor: kpp

Pijany nastolatek

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 16-latek z Mińska Mazowieckiego, który wpadł podczas kontroli mińskiej drogówki. Co roku w podczas kontroli drogowych zatrzymywanych jest kilkoro pijanych nieletnich. 

Autor: kpp

Złodziej telefonów

Kryminalnym udało się złapać sprawców kradzieży. Na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki
i Okrzei w Mińsku Mazowieckim do 13-latka podbiegła grupa wyrostków. Jeden z nich wyrwał chłopcu z ręki telefon komórkowy. Po chwili wszyscy uciekli, a w pościg za nimi ruszyli zaalarmowani kryminalni.

Autor: kpp

Przypadkowa wpadka

Konrad C. może mówić o ogromnym pechu. Poszukiwany przez sąd mężczyzna wpadł przez przypadek. Kryminalni pracowali przy jednej ze spraw dotyczących kradzieży i włamań popełnianych w Mińsku Mazowieckim i okolicach. 

Autor: kpp

Przywłaszczył telefon

Znajdując zagubioną rzecz warto zainteresować się tym - do kogo ona należy, bo zabierając ją ze sobą można narazić się na odpowiedzialność karną. Mieszkanka halinowskiej gminy zgłosiła policji w Sulejówku kradzież telefonu. Po sprawdzeniu sklepowego monitoringu okazało się, że nie było żadnej kradzieży.

Autor: kpp

Nielegalni drwale

Na przełomie stycznia i lutego w lasach pod Hipolitowem grasowali złodzieje. Sprawcy wycinali różnego gatunku drzewa będące państwową własnością i wywozili je w nieznanym kierunku. Sprawą tajemniczych drwali zainteresowali się policjanci z komisariatu w Halinowie. 

Autor: kpp

Włamywacze zatrzymani

Jeden z mieszkańców Warszawy padł ofiarą włamywaczy, który dostali się na teren jego działki letniskowej w Chobocie. Złodzieje zainteresowali się głównie przedmiotami z metalu, felgami samochodowymi, metalowymi młotami, kowadłami, a nawet bębnami od pralek. Wytypowaniem sprawców zajęli się policjanci z Halinowa.

Autor: kpp

Internetowi oszuści

Kilkaset sztuk podrabianej odzieży sportowej różnych firm, a także kilkanaście flakonów perfum zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze wpadli na trop sprzedawców z powiatu mińskiego, którzy na aukcjach internetowych oferowali kosmetyki i odzież.

Autor: kpp

Z kronik KPP i PSP

Złodziej z lodowiska
W czwartek, 31 stycznia, jedna z mieszkanek Mińska Mazowieckiego padła ofiarą złodzieja, który grasował na miejskim lodowisku. Wykorzystując nieuwagę kobiety, nieznany osobnik ukradł z plecaka telefon. Policjanci próbują namierzyć sprawcę kradzieży.

Hiena grasuje
W niedzielę, 3 lutego, na kałuszyńskim cmentarzu komunalnym pojawił się złodziej, który ukradł mosiężny krzyż z nagrobka. Policjanci z lokalnego posterunku będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności, w jakich mogło dojść do kradzieży.

Autor: kpp

Wandal zatrzymany

Po kilku tygodniach żmudnego poszukiwania udało się zatrzymać sprawcę uszkodzenia kamery na stacji kolejowej w Sulejówku Miłośnie.

Autor: kpp

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [9]