Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Czwarte tenisowe

Organizacja turniejów sportowych dla mieszkańców Gminy Jakubów stała się już coroczną tradycją wójt Hanny Wocial. W hali sportowej Zespołu Szkół w Jakubowie odbyła się już IV edycja Turnieju Tenisa Stołowego o puchar wójta.

Autor: (łk)

Odrodzone zawody

Reaktywowane Zrzeszenie LSZ Powiatu Mińskiego działa bardzo prężnie. Tym razem za jego sprawą zorganizowano I Turniej Tenisa Stołowego. Do rywalizacji przystąpiło blisko 100 zawodników z terenu powiatu mińskiego i okolic, a rozgrywki toczone były na wysokim poziomie

Autor: (łk)

Nie dały szans

Tygryski z Huty Mińskiej w poprzedniej kolejce zaliczyły pierwszy remis w tym sezonie. Wprawdzie porażki dotychczas nie zaznały, ale u siebie musiały ponownie pokazać, że liderki są tylko jedne. Ich rywalkami w niedzielnym meczu były zawodniczki Start Otwock.

Autor: (łk)

Piękni z kosza

Dobiegły końca Mistrzostwa Powiatu Juniorów w Koszykówce. Hala sportowa w Mrozach była miejscem, gdzie rywalizowały najlepsze cztery reprezentacje. Były to drużyny Ekonoma, Macierzanki i Mechanika z Mińska Mazowieckiego oraz ekipa gospodarzy z LO w Mrozach. Finałowe spotkania dostarczyły dużo emocji wszystkim przybyłym.

Autor: (łk)

Trudne sukcesy

Aby wziąć udział w VI Mistrzostwach Powiatu Mińskiego w Taekwon-do ITF, które zorganizowało stowarzyszenie Akademia Sztuk Walki, trzeba było zjawić się w niedzielne przedpołudnie w hali sportowej w Dębem Wielkim. Chętnych nie zabrakło, bo w turnieju wystartowało ponad 100 zawodników z 5 klubów z całego powiatu mińskiego

Autor: (łk)

MOSiRowe warcaby

W sali przy ul. Sportowej miały miejsce Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Szkół Podstawowych w Warcabach 100-polowych. Do zmagań przystąpiły trzy szkoły z terenu miasta, tj. ZSM-1, SP-2 oraz SP-5.

Autor: (łk)

Pracowite dni

XII Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo w Suchym Lesie k/Poznania był zarazem Otwartym Pucharem Polski Młodzików i Młodziczek. Zjawili się na nim także reprezentanci UKS Judo Kontra Mińsk Mazowiecki, którzy zdobyli 2 brązowe medale.

Autor: (łk)

Rakietki od wójta

Na hali sportowej ZS w Latowiczu rywalizowano w V zawodach w tenisie stołowym o puchar wójta gminy. Wzięło się w nich udział 60 zawodników. Szczególnie w najmłodszych kategoriach wiekowych kl. I-IV i V-VI odbywała się zacięta i wyrównana rywalizacja

Autor: (łk)

Domowy tryumf

W minionej kolejce Mazovia podejmowała u siebie bezpośredniego sąsiada z tabeli ligowej - drużynę KS Łomianki. Po dobrej grze piłkarze trenera Janusza Puchalskiego odnieśli zasłużone zwycięstwo 3:0.

Autor: (łk)

Puchary za sezon

Podsumowaniem rozgrywek grand prix w badmintonie w sezonie 2014/2015 były Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego, które rozegrano w sali sportowej SP-2, czyli tam gdzie odbyły się wszystkie turnieje cyklu. W jego trakcie przewinęło się wielu zawodników, co zaowocowało tym, iż w niedzielnych mistrzostwach wzięło udział 55 uczestników

Autor: (łk)

Pasja wiary

Misteria Męki Pańskiej w sposób szczególny przygotowują do nadchodzących Świąt Wielkanocnych, wzbudzając refleksję nad sensem naszego istnienia.

Autor: (łk)

Racja nieoczywista

Po raz pierwszy od czasu przegranych wyborów, na sesji Rady Gminy Stanisławów pojawił się były wójt Wojciech Witczak. Przyszedł, żeby przypomnieć, kto wywalczył dla gminy 4,5 mln zł środków unijnych.

Autor: (łk)

Potrójnie złoci

Sporty walki cieszą się w Mińsku ogromnym uznaniem. Wpływa mają na to także systematycznie odnoszone sukcesy. Tak jak w judo.

Autor: (łk)

Walki na soli

Do Hali Solne Miasto w Wieliczce zjechali zawodnicy taekwon-do. Gościli oni na XXII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Taekwon-do ZS PUT.

Autor: (łk)

Złoto na Warmii

Bartoszyce na Warmii gościły Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych w taekwon–do ITF. Zawody te były jednocześnie I Eliminacjami do Mistrzostw Polski. Zawodnicy mińskiego klubu spisali się znakomicie i przywieźli ze sobą worek medali

Autor: (łk)

Tygryski wysoko

Dziewczęta z Tygrysa Huta Mińska rozpoczęły rundę wiosenną w III lidze piłkarskiej. Na początek podejmowały u siebie ekipę Mazovii Grodzisk Mazowiecki.

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      79   |   80   |   81   |   82   |   83      »      [89]