Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Szerokim frontem

W słoneczną czerwcową sobotę podwarszawski Wołomin zgromadził miłośników sztuk walki na Pucharze Polski Tang Soo Do.

Autor: (łk)

Rok tradycji

Coraz popularniejsze jest zbieranie i promowanie informacji o małych ojczyznach. Między innymi taki cel przyświecał autorowi książki Rok latowicki. Doroczne tradycje Regionu Latowickiego - Zygmuntowi Gajowniczkowi.

Autor: (łk)

Chiński sukces

Po słabszym początku, kiedy przegrała w pierwszej partii i fantastycznym finiszu (wygrane 4 z 5 ostatnich partii) zawodniczka klubu MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki Natalia Sadowska, zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata Kobiet w warcabach 100-polowych, które odbyły się w chińskim Wuhan.

Autor: (łk)

Jedynka zdominowała

Do naszej redakcji wpłynął list odnoszący się do artykułu o turnieju Coca Cola Cup 2015, w którym zwyciężyła drużyna Gimnazjum Miejskiego nr 1. Pani Renata – nasza czytelniczka uznała, że nie doceniliśmy dostatecznie postawy chłopców z mińskiego gimnazjum. Dlatego zamieszczamy fragment nadesłanego listu:

Autor: (łk)

Przedszkolne zrywy

Do Warszawy Wesołej wybrali się przedstawiciele UKS Judo Kontra, aby wziąć udział w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo juniorek młodszych. Jak zwykle nie zabrakło sukcesów. Srebrny medal w kategorii wagowej 52 kg zdobyła Katarzyna Przyczyna, tym samym zakwalifikowała się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w Luboniu 20-21 czerwca 2015 r.

Autor: (łk)

Porcelanowe truchty

MOSiR już po raz 20 zorganizował Ogólnopolskie Biegi Uliczne Mazowiecka Piętnastka. Tym razem nie towarzyszyła jej jednak Dziesiątka, ale rozgrywana po raz pierwszy Piątka.
Trasa biegów wiodła ulicami: Chełmońskiego, Jasną, Leśną, Zygmuntowską, Królewiecką, Kresową, Nowy Świat, Boczną, Toruńską i Szczecińską.

Autor: (łk)

Nie tylko zmagania

Mińscy kolarze pokazali, że poza naturalną sportową wolą walki lubią się też zwyczajnie pobawić. Razem z mieszkańcami miasta, którzy chętnie dołączyli do gigantycznego kolorowego peletonu wspólnie przejechali w stronę Marianki. Obok rozrywki nie brakuje też rywalizacji na trasach całej Polski

Autor: (łk)

Cegłów na biegach

Wójt gminy Cegłów i Stowarzyszenie Biegacz Cegłów zaprosili na III Mazowiecką Majówkę z Biegami. W rywalizacji wzięło udział prawie 100 biegaczy z całego Mazowsza, którzy mieli do pokonania 6 km malowniczej trasy.

Autor: (łk)

Samorządowcy na murawie

Na orliku w Cegłowie rozegrano eliminacje w ramach XVI Edycji Powiatowych Igrzysk Samorządowców w kategorii piłka nożna grupy A.
W rywalizacji uczestniczyły drużyny gmin: Cegłów, Latowicz, Sulejówek i Halinów.

Autor: (łk)

Województwo zdobyte

Finał wojewódzki Coca-Cola Cup, który został rozegrany na Agrykoli w Warszawie, wyłonił najlepsze drużyny województwa mazowieckiego. Finał chłopców należał do GM-1 z Mińska, które pokonało 4:1 warszawskie gimnazjum nr 28.

Autor: (łk)

Łódź na srebro

Otwarty Puchar Polski Młodziczek i Młodziczek w judo, który został rozegrany w Łodzi, był zarazem V Miedzynarodowymi Mistrzostwami Młodziczek i Młodzików w judo. Nie mogło tam zabraknąć zawodników UKS Judo KONTRA.

Autor: (łk)

Jakubów zakręcony

Niedziela w Jakubowie przywitała III Rajd Rowerowy, tym razem połączony ze zlotem miłośników samochodów marki BMW pod hasłem ,,Masz rower i chęć, wokół Jakubowa kręć” pod patronatem starosty mińskiego. Około 400 osób wyruszyło z placu przed urzędem gminy. Na każdym skrzyżowaniu bezpieczeństwa strzegli strażacy z OSP oraz policjanci.

Autor: (łk)

Sielscy weterani

Skończyły się już wybory sołtysów w naszych gminach. Na majowym posiedzeniu rady gminy w Mrozach podsumowano wyniki wyborów. Okazało się, że piątka sołtysów skończyła już swoją społeczną pracę w tej roli. Wszyscy mieli długoletni staż, dlatego burmistrz Jaszczuk wraz z przewodniczącym rady Markiem Rudką postanowili odchodzących uhonorować w szczególny sposób.

Autor: (łk)

Mistrzowie królowej

Tym razem królowa sportu zawitała na stadion MOSiR przy ul Sportowej 1 – tu odbywały się konkurencje biegowe i na nowo powstałe obiekty na terenie Mechanika, gdzie rozegrano konkurencje techniczne.

Autor: (łk)

Podwójne maty

W murach SP-2 odbyły się dwa szachowe turnieje dla najmłodszych. Były to VIII Otwarte Mistrzostwa w Szachach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim oraz II Otwarte Mistrzostwa Mińska Mazowieckiego Przedszkolaków w Szachach. W szranki turniejowe stanęło 107 zawodników z województwa mazowieckiego

Autor: (łk)

Wszyscy przeżyli...

To była pierwsza taka gala w Mińsku Mazowieckim. Kamil Chłopik właściciel Walhalla Fight Club postarał się, aby Wielka Gala Kickboxingu o Puchar Ziemi Mińskiej była wydarzeniem sportowym o dużym rozmachu. Na przybyłych w mury Kopernika czekały emocje związane z walkami na wysokim poziomie oraz dodatkowe atrakcje

Autor: (łk)

Zobacz więcej: [1]      «      78   |   79   |   80   |   81   |   82      »      [90]