Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Internet z zasadami

Sierżant sztabowy Dominika Witek kontynuuje cykl spotkań z młodzieżą szkolną. W minionym tygodniu spotkała się z uczniami klas I-III z SP-4 w Mińsku. Tematem policyjnej pogadanki było bezpieczeństwo w szkole w domu i na drodze. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała rad i wskazówek dotyczących korzystania z rolek, deskorolek, rowerów i hulajnóg.

Autor: (kpp)

Patoklimaty uzależnień

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty – to hasło kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. Narkotyki i dopalacze zabijają, która ruszyła we wszystkich jednostkach policji w kraju.

Autor: (kpp)

Uwaga na motory

Na ul. Stołecznej w Józefinie doszło do zderzenia samochodu z motocyklem. Kilka minut przed 16.00 kierująca Renaultem, 57-letnia mieszkanka gminy Halinów, podczas skrętu w lewo doprowadziła do zderzenia z motocyklem kierowanym przez 29-letniego mężczyznę, również mieszkańca gminy Halinów. W wyniku zdarzenia motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie pozostał. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tego wypadku. Wstępne ustalenia wskazują, że kierująca osobówką nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu motocykliście.

Autor: (kpp)

Łapówki po pijanemu

62-letni mińszczanin odpowie przed sądem za jazdę po pijaku i wręczenie łapówki. Wszystko zaczęło się od zatrzymania Skody, którą zygzakiem poruszał się po ul. Krasickiego w Mińsku. Na miejscu mundurowi szybko wyczuli alkohol od mężczyzny, a kiedy podjęli czynności służbowe, zaproponował im 500 zł za zostawienie go w spokoju.

Autor: (kpp)

Znowu samobójstwo...

To już prawdziwa czarna seria samobójstw w powiecie mińskim. W sobotę, 30 marca w mińskiej Anielinie pod tory nadjeżdżającego pociągu rzucił się mężczyzna.

Autor: (kpp)

Chciał się zabić

Mińscy dzielnicowi udzielili pomocy mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo. Zostali wezwani w rejon stacji kolejowej w Mieni, gdzie będący pod wpływem alkoholu 47-latek chciał się położyć na torach.

Autor: (kpp)

Tragiczne poszukiwania

Niestety, poszukiwania 78-letniej Wandy Cyrty zakończyły się tragicznie. Po wielodniowej akcji poszukiwawczej odnaleziono zwłoki kobiety. Stało się to w piątek, 29 marca w kompleksie leśnym w okolicach Turza w powiecie wołomińskim. Okoliczności jej śmierci będzie teraz wyjaśniać prokuratura.

Autor: (kpp)

Komenda maluchów

W mińskiej komendzie powiatowej policji zjawili się wyjątkowi goście. Grupa ponad 20 przedszkolaków z PM-1 odwiedziła mińskich policjantów, aby zobaczyć jak wygląda ich służba.

Autor: (kpp)

Graweruj na wiosnę

Rusza sezon rowerowy, więc policja wznawia akcję znakowania jednośladów. Dzielnicowi mińskiego rewiru zachęcają do skorzystania z możliwości bezpłatnego oznakowania roweru. Rozpoczęta w 2016 roku akcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jej hasło to – nie daj szansy złodziejowi – oznakuj bezpłatnie swój rower.

Autor: (kpp)

Mikanów czołowy

We czwartek, 28 marca, w Mikanowie na trasie DW-802 doszło do wypadku. Około godziny 6.00 czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe – marki Volkswagen Vento oraz BMW. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby, które zostały zabrane do szpitala. Działania ratownicze trwały prawie 1,5 godziny.

Autor: (kpp)

Płonąca stodoła

W Chobocie doszło do pożaru drewnianej stodoły. Całe zdarzenie miało miejsce ok. 17.00 w piątek, 30 marca. Strażacy musieli ugasić budynek oraz nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na pobliski dom i zabudowania gospodarcze. Akcja się udała, ale stodoła uległa całkowitemu spaleniu. Akcja trwała prawie cztery godziny.

Autor: (kpp)

Narkotyki po żołniersku

Działania żandarmerii wojskowej zapobiegły wprowadzeniu do obrotu 180 tys. porcji marihuany oraz 10 tys. porcji amfetaminy. Mundurowi zatrzymali 8 żołnierzy i 9 osób cywilnych na terenie kilku województw.

Autor: (kpp)

Kolumna oszusta

Policjanci mińskiej komendy prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa na szkodę mieszkanki gminy Mińsk Mazowiecki. Pod koniec października minionego roku za pośrednictwem portalu internetowego z aukcjami dokonała ona zakupu kolumny kierowniczej do swojego samochodu, wpłacając zaliczkę w wysokości 2,5 tys. złotych. Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym urwał się, a zgłaszająca nie otrzymała ani zamówionego towaru, ani zwrotu pieniędzy.

Autor: (kpp)

Podróbki w obrocie

Policjanci zabezpieczyli w jednym z mińskich mieszkań podrobione koszule, galanterię skórzaną oraz inną odzież. Wcześniej funkcjonariusze uzyskali informację, że we wspomnianym lokalu 41-letni mężczyzna może posiadać znaczne ilości ubrań z podrobionymi znakami firmowymi. Informacje wskazywały, że może on tę odzież wprowadzać do obrotu.

Autor: (kpp)

Pijane wpadki

Mundurowi zatrzymali nietrzeźwych kierowców w Pogorzeli i Mrozach.

Pierwsza sytuacja miała miejsce po kolizji drogowej w Pogorzeli. Policjanci ujawnili, że jeden z uczestników zdarzenia, kierujący Fordem, znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu. Mundurowi sprawdzili trzeźwość mężczyzny. Okazało się, że ma on w swoim organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości i udział w kolizji drogowej.

Autor: (kpp)

Dublet z zakazem

W minionym tygodniu policjanci ujawnili dwóch mężczyzn, którzy nie powinni wsiadać za kółko. Jeden z nich był nietrzeźwy i na sądowym zakazie, drugi miał cofnięte uprawnienia w wyniku decyzji starosty. Teraz obaj kierujący odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      3   |   4   |   5   |   6   |   7      »      [160]