Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Wielkie otwarcie

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach jest największą jednostką akademicką w regionie, dlatego hucznie obchodzono jego święto. W środę, 15 maja oficjalnie otwarto także nowy gmach Wydziału Humanistycznego siedleckiej Alma Mater.

Autor: Kamila Jachimczyk

Smaki patrona

Wielu z nas pamięta z lekcji historii, czy filmów tradycyjne jarmarki średniowieczne, na które zjeżdżali się okoliczni rzemieślnicy, twórcy ludowi, masarze, pszczelarze i śpiewacy. Przez dwa dni - 10 i 11 maja, ci którzy jarmarków nigdy nie doświadczyli, oraz ci, którzy dobrze je znają, po raz szósty mogli wziąć udział w święcie patrona Siedlec – Jarmarku św. Stanisława.

Autor: Kamila Jachimczyk

Rozśpiewana bałałajka

Koniec kwietnia upłynął w Siedlcach pod znakiem piosenki rosyjskiej, którą można było usłyszeć na I Festiwalu Piosenki Rosyjskiej dla Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych „Bałałajka”. Niech żałują ci, których tam nie było.

Autor: Kamila Jachimczyk

Wspaniałe ósemki

Czy całkowicie bezinteresowna dobroć i życzliwość dla drugiego człowieka jeszcze się zdarza? Jak się okazuje jak najbardziej. Młodzi pokazali jak wiele potrafią zrobić, bardzo często bez znacznych środków finansowych, ale za to z ogromem zapału i optymistycznym powiewem energii. W czwartek 18 kwietnia w MOK w Siedlcach młodym wolontariuszom wręczono nagrody podczas gali XIX edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu wspaniałych”.

Autor: Kamila Jachimczyk

Serce na kołach

Wiosna w końcu powróciła w rodzinne strony, a to znaczy, że miłośnicy jazdy na motocyklach mogą ruszyć w znane i nieznane. W miniony weekend motocykliści zainaugurowali sezon.

Autor: Kamila Jachimczyk

Pamięci bohaterów

Od 2010 roku Katyń i Smoleńsk nabrały dla Polaków nowego znaczenia - stały się miejscami nie tylko pamięci o ofiarach mordu, ale i nieodżałowanej straty kolejnych polskich bohaterów. Tych ludzi i te wydarzenia upamiętniono także w Siedlcach.

Autor: Kamila Jachimczyk

Ingres Sawczuka

Sobota, 6 kwietnia 2013 r. przyniosła siedlczanom ogromną radość, gdyż w tym dniu sakrę biskupią przyjął ks. prałat Piotr Sawczuk – biskup 2 pontyfikatów, papieża Benedykta XVI, który go mianował oraz papieża Franciszka, pod którego zwierzchnictwem będzie służył Bogu i ludziom.

Autor: Kamila Jachimczyk

Wyciszenie młodych

Choć wiosny ani widu, ani słychu to atmosfera radosnych Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa i Wielkiego Tygodnia siedlczanom udzieliła się już w miniony weekend, kiedy młodzi obchodzili Światowe Dni Młodzieży, a wszyscy pozostali uczestniczyli w Drodze Krzyżowej ulicami Siedlec.

Autor: Kamila Jachimczyk

Postulaty ze szczawiem

Mazowiecki Okręg NSZZ „Solidarność” Rolników Indywidualnych włączył się w ogólnopolski protest zapoczątkowany przez rolników z ziemi zachodniopomorskiej. Ponowna decyzja o demonstracjach związana była przede wszystkim z brakiem dialogu z rządem

Autor: Kamila Jachimczyk

Obligacje z komisją

W piątek, 8 marca poza świętowaniem Dnia Kobiet miała miejsce również konferencja prasowa z udziałem władz miasta, podczas której poinformowano o najnowszych wydarzeniach i ustaleniach. Na spotkanie z mediami przybyli prezydent Wojciech Kudelski, prezydent Anna Sochacka, skarbnik Kazimierz Paryła oraz naczelnik gabinetu prezydenta Grzegorz Orzełowski i rzecznik prasowy UM Paweł Mazurkiewicz.

Autor: Kamila Jachimczyk

W hołdzie wyklętym

1 marca już od kilku lat jest dniem uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych, których do niedawna nie można było pamiętać i nazywać bohaterami... Dziś mamy taką szansę i zarazem obowiązek.

Autor: Kamila Jachimczyk

Poczuli wiosnę

Na ostatnich sesjach Rady Miasta Siedlce działo się naprawdę sporo. Emocje wzbudzały nie tylko uchwały o sprzedaż Hali Targowej i otwarcia zakładu produkcji sadzy technicznej i olejów przy Artyleryjskiej, ale również dotyczące podatków i remontów dróg. Radni już o nie pytają, czując zbliżające się roztopy…

Autor: Kamila Jachimczyk

Śmieci na bis

Klub Platformy Obywatelskiej działający na terenie Siedlec postanowił wziąć sprawy śmieciowe w swoje ręce i stworzył projekt nowej uchwały – czy tym razem jest to wersja ostateczna?

Autor: Kamila Jachimczyk

Z kądzielnicą w kusaki

Zapusty, zapusty wyciągajcie szpyrkę z kapusty. Kądzielnica, kusaki, przebierańcy – to wszystko i jeszcze więcej można było zobaczyć podczas XX jubileuszowych Kusaków 2013, czyli prezentacji obchodów ostatkowych.

Autor: Kamila Jachimczyk

Podkówkowe zwycięstwo

Medaliony Aleksandry, Nadziana eska czy Śnieżny Jacek to niektóre propozycje siedleckich studentów na być może nowy słodki symbol naszego miasta.

Autor: Kamila Jachimczyk

Z wiarą w sport

Ostatnie dni w Siedlcach bardziej przypominały późną jesień, aniżeli zimę. Nieprzyjazna aura w niczym jednak nie przeszkodziła i ani na chwilę nie zmniejszyła zapału młodych ludzi, którzy przyjechali z całej Polski, aby rywalizować w ogólnopolskich mistrzostwach KSM w piłce siatkowej i tenisie stołowym.

Autor: Kamila Jachimczyk

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3      »