Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Kwiaty na pokaz

Mimo zmiany siedziby, Zespół Szkół Agrotechnicznych nie zapomniał o swoich sztandarowych imprezach i po raz kolejny zorganizował Święto Kwiatów.

Autor: (jk)

Nauczyciele bez dodatku

W kwietniu Rada Gminy Latowicz uchwaliła 5- i 10-procentowe dodatki dla gminnych nauczycieli.

Autor: (jk)

Kulisy mediów

Nowoczesne studio telewizyjne przyciąga do naszej redakcji nie tylko rozmówców, ale i gości. Ciekawe nowego wyglądu były ostatnio przedszkolaki z PM-2 w Mińsku, a kilka dni później odwiedzili nas także uczniowie SP w Wiciejowie. Wszyscy chcieli poznać z bliska pracę dziennikarzy telewizji i tygodnika „Co słychać?” i spotkać się z redaktorem naczelnym.

Autor: (jk)

Bezpieczna wiedza

Policjanci oraz pracownicy wydziału kryzysowego i spraw obronnych Starostwa Powiatowego w Mińsku od wielu lat współpracują przy organizacji licznych konkursów. Jedną z takich inicjatyw jest przygotowywanie powiatowych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W dwuetapowych szrankach stanęły drużyny z 29 placówek oświatowych w powiecie - 15 szkół podstawowych i 14 gimnazjów.

Autor: (jk)

Szóstki do boju

Ruszyły rozgrywki Halinowskiej Ligi Szóstek Piłkarskich. Pogoda na rozgrywanie spotkań wreszcie stanęła na wysokości zadania. Emocji nie brakuje, podobnie jak ciekawych wyników, w związku z tym kibiców podczas rozgrywek pojawia się coraz więcej. Świadczy to o tym że społeczność gminy Halinów jest głodna takich inicjatyw.

Autor: (jk)

Mińsk pamiętał

W środę, 10 kwietnia cała Polska uroczyście obchodziła trzecią już rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Autor: (jk)

Stulatka z Rudnika

W poniedziałek, 18 marca, Helena Adamiak z Rudnika w gminie Cegłów skończyła 100 lat.

Autor: (jk)

Papieska integracja

Gimnazjum Miejskie nr 2 im. Jana Pawła II w Mińsku zaprasza na IV Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się we wtorek 16 kwietnia 2013 roku o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury.

Autor: (jk)

Wyższe łowy

Już po raz piąty uczniowie powiatowych szkół ponadgimnazjalnych mieli okazję zapoznać się z ofertą lokalnych uczelni wyższych. To dobry czas na podejmowanie ostatecznych decyzji dotyczących przyszłości edukacyjnej, a by były jak najbardziej trafione warto było w czwartek, 21 marca odwiedzić mińskie ZSE.

Autor: (jk)

Uważąj na GMO

Uprawianie żywności modyfikowanej genetycznie jest dozwolone w całej Europie, ale nie w Polsce. Zgodnie z zaleceniami Trybunału Europejskiego Polska musiała stworzyć ustawę, która pozwoli na uprawę modyfikowanej genetycznie żywności.

Autor: (jk)

Barwy uczuć

W Dzień Kobiet na scenie mińskiego MDK gościła Katarzyna Nowak z zespołem. Artystka to absolwentka PWST w Krakowie, założycielka Teatru Forte, autorka i reżyserka wielu form muzycznych.

Autor: (jk)

Kobiece słodkości

Pierwszy dzień wiosny powinien być symbolem radości, uśmiechu, zadowolenia z nadejścia
cieplejszej pory roku. To dzień szczególny dla dzieci i młodzieży, którzy tego dnia biorą udział w
licznych grach, zabawach, happeningach organizowanych przez swoje szkoły, rodzime gminy i miasta.

Autor: (jk)

Dawcy z Siennicy

To już kolejna akcja oddawania krwi zakończona sukcesem. W niedzielę, 17 marca, po raz kolejny pod przychodnią zdrowia pojawił się czerwony autobus przystosowany do poboru krwi.

Autor: (jk)

Krew Siennicy

Gmina Siennica aktywnie wspiera polskie krwiodawstwo, gdyż jej mieszkańcy chętnie oddają krew. W najbliższym czasie będą mieli do tego kilka okazji, bo w przychodni zdrowia zaplanowano już kilka akcji poboru.

Autor: (jk)

Andrus na smutki

Gminna biblioteka w Cegłowie sprawiła nie tylko swoim czytelnikom wieczór kabaretowy, zapraszając do niewielkiej sali OSP dziennikarza, publicystę, a przede wszystkim satyryka Artura Andrusa.

Autor: (jk)

Pomocna krew

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o nowotworach, które atakują mieszkańców powiatu mińskiego. Coraz więcej osób stara się też chorych wesprzeć.

Autor: (jk)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [6]