Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Z psem bezpieczniej

Policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Latowiczu.

Autor: kpp

Tropy na wizji

Mińscy policjanci pracują przy sprawie dotyczącej kradzieży telefonu komórkowego i portfela w sklepach spożywczych przy ulicy Miodowej i 1 PLM w Mińsku.

Autor: kpp

Przeszkadzała koparka

Policjanci będą ustalać sprawcę dewastacji prywatnego mienia w Mińsku Mazowieckim na ulicy Grzeszaka. Nieznany sprawca rzucił tam kostką brukową w koparkę, w wyniku czego wybita została szyba w kabinie.

Autor: kpp

Piątka za rozbój

Efektywna praca policjantów z komisariatu w Mrozach i prokuratora nadzorującego postępowanie doprowadziła do ustalenia pięciu mężczyzn zamieszanych w szereg przestępstw popełnionych na terenie powiatu mińskiego.

Autor: kpp

Kryminalne dziuple

Mińscy kryminalni wraz z policjantami z Komendy z Wołomina i Komisariatu w Jadowie zlikwidowali dwie wołomińskie, samochodowe dziuple. W jednej z nich odnaleziono toyotę auris skradzioną dnia poprzedniego na terenie powiatu piaseczyńskiego oraz szereg części samochodowych, które również mogły pochodzić z kradzieży.

Autor: kpp

Łapali bez akcyzy

Policjanci w przedświątecznym tygodniu tak skutecznie penetrowali targowiska, że w ciągu kilku dni w ich ręce wpadło trzech handlarzy sprzedających papierosy bez polskich znaków skarbowych.

Autor: kpp

Uciekał z taczką

W wyniku pościgu, w którym brali udział policjanci i żandarmi z Oddziału Specjalnego ŻW w Mińsku Mazowieckim zatrzymano 38-letniego Mariusza D. mieszkańca Warszawy, podejrzanego o włamanie do garażu i budynku gospodarczego w Aleksandrówce w gminie Dębe Wielkie.

Autor: kpp

Pożar w Lubominie

W dniu 23 kwietnia w miejscowości Lubomin gm. Mrozy miał miejsce pożar drewnianej stodoły pokrytej eternitem. Akcja straży pożarnej obejmowała zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie pożaru oraz wykonanie niezbędnych prac rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcji budynku.

Autor: kpp

Pijani piraci

Mimo, że skuteczność policji w zakresie ujawniania nietrzeźwych kierujących ciągle wzrasta, skala zagrożeń jakie stwarzają tego rodzaju uczestnicy ruchu drogowego, bezmyślność oraz ignorancja skutków ich postępowania nie napawa optymizmem.

Autor: kpp

Drogowe zderzenia

W ostatnim tygodniu na terenie powiatu doszło do dwóch wypadków drogowych. W czwartek, 10 kwietnia, w Dębem Małym w gminie Latowicz osobowy opel astra zderzył się z autobusem renault tracer.

Autor: kpp

Zagrożony pieszy

Co raz częściej ofiarami wypadków drogowych zostają piesi. Wbrew pozorom nie zawsze winny jest kierowca samochodu, który łamał przepisy, ale sami piesi, podejmujący niebezpieczne zachowania.

Autor: kpp

Portfelowy złodziejaszek

W piątek 11 kwietnia policjanci sporządzili akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mieszkańcowi Warszawy Rafałowi S. Zarzut dotyczy kradzieży dokonanych w marcu tego roku w Mińsku. Mężczyzna w przeciągu kilku dni dokonał trzech kradzieży portfeli m.in. z pieniędzmi i dokumentami.

Autor: kpp

Przeciw przemocy

W trakcie codziennej służby mińscy policjanci angażują się w działania mające na celu wspieranie osób dotkniętych przemocą domową.

Autor: kpp

Cyber-nieostrożni

Coraz częściej mińska komenda policji otrzymuje zgłoszenia o przestępstwach dokonywanych za pośrednictwem internetu. Zaledwie jednego dnia, czyli 8 kwietnia, do mińskiej policji zgłosiły się trzy osoby, które doświadczyły tego rodzaju nieuczciwości.

Autor: kpp

Trzeźwy pirat

Do internetu trafił amatorski film, na którym uwieczniono kierowcę osobowego chevroleta wykonującego niebezpieczne manewry na drodze z Dębego Wielkiego do Mińska. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna jest pijany.

Autor: kpp

Śmierć na motocyklu

W sobotę 5 kwietnia po godz. 18.00 w Choszczówce Stojeckiej doszło do tragicznego wypadku. Osobowy opel astra, którym kierował 43-letni mińszczanin, zderzył się z motocyklem.

Autor: kpp

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [9]