Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Czas na historię

Pod koniec listopada Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zorganizowało dla mińszczan spotkanie na temat losów dzieci wysiedlonych z Zamojszczyzny.

Autor: ret

Potrafią się cieszyć

Dzieciństwo kojarzy nam się najczęściej z beztroskimi zabawami, uśmiechem oraz z bardzo długim oczekiwaniem na Świętego Mikołaja. Podczas gdy dorosłym godziny umykają, dzieciom czas od września do grudnia niesamowicie się dłuży i tylko bajeczne chwile mogą te troski przesłonić. Takich, na szczęście, w Szkole Podstawowej nr 2 nie brakuje, a i szczerej radości mogą się dorośli od dzieci nauczyć

Autor: ret

Muzyka Aniołów

W zabytkowej scenerii kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w minioną sobotę miało miejsce prawykonanie Missa de Angelis, kompozycji stworzonej przez mińszczanina Grzegorza Duchnowskiego. Oparta na tekście liturgicznym pięcioczęściowa forma wokalno-instrumentalna na sopran, chór mieszany, orkiestrę smyczkową i perkusję podkreśliła skupienie Mszy oraz średniowieczny charakter chorału. Kierowane do Stwórcy, wzbogacone innowacyjnym dźwiękiem i połączone przewodnim motywem partie solowe, chóralne i orkiestrowe wprowadziły duży ładunek ekspresji.

Autor: RET

Mikołajki z Mikołajkiem

Mikołajki, w Polsce tradycyjnie 6 grudnia, obchodzone są na cześć świętego biskupa Mikołaja z Miry. Obecność Świętego Mikołaja zapowiada nadejście świąt Bożego Narodzenia.

Autor: RET

Szukanie Boga

W ubiegłym tygodniu w kościele garnizonowym mińszczanie wysłuchali koncertu „Kto szuka Cię” w wykonaniu Chóru Kameralnego pod dyrekcją Tomasza Zalewskiego.

Autor: ret

Kłosy jesieni

Wierzba warkocze czesze, wstążki babiego lata w warkocze sobie wplata… to tematyka z wiersza o jesieni, ale nie tylko. W Miejskiej Bibliotece Publicznej motyw zaplatania jesieni stał się impulsem do spotkania matek i córek, do artystycznych igraszek i czarów fryzjerskich

Autor: ret

Brzechwa dla przedszkola

Grupa teatralna z SP-2, pracująca w wg projektu „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych w Mińsku Mazowieckim”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, pod opieką Teresy Romaszuk odwiedziła wychowanków Miejskiego Przedszkola nr 2 w Mińsku.

Autor: ret

Zaproszenie do podróży

Z początkiem listopada, w MBP mińszczanie mogli obejrzeć wystawę fotografii z Etiopii. Wystawa została zorganizowana w ramach spotkania z Aleksandrą i Jackiem Pawlickimi, dziennikarzami i podróżnikami oraz autorami książki „Światoholicy”.

Autor: ret