Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Liga Fabosu

Powiatowa Liga Siatkówki po raz kolejny w swojej 14-letniej historii należała do Fabosu Mińsk Mazowiecki. W niedzielę, 6 kwietnia, w hali sportowej w Mrozach rozegrano finał rozgrywek 2013/2014, w którym po zaciętym meczu Fabos pokonał mistrzów z 2012 r. – NMTB Mrozy.

Autor: jk

Międzynarodowe maty

W sobotę 8 grudnia 2012r. w podwarszawskim Tarczynie odbył się międzynarodowy turniej federacji UFR (Uniwersal Fighting Rules) i Tang Soo Do pod hasłem VI Mazovia Cup international. Zmagało się w nim ponad 550 zawodników, między innymi z Mołdawii, Niemiec, Czech oraz Polski. Nie zabrakło tam również mińskich kickboxerów z Walhalla Fight Club

Autor: jk

Nauczyciele bez dodatku

W kwietniu Rada Gminy Latowicz uchwaliła 5- i 10-procentowe dodatki dla gminnych nauczycieli.

Autor: JK

Sprawdź ubezpieczenie!

Od 1 stycznia 2013 r. w szpitalach w całej Polsce przestanie być wymagany dokument ubezpieczenia.

Autor: JK

Eko-nagrody

W piątek, 30 listopada, w siedzibie starostwa w Wołominie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Sprzątanie Świata”, organizowanego w ramach zadania „Żyj ekologicznie to ekonomiczne”.

Autor: jk

Prezydent w Józefowie

Józefów niedawno obchodził 50-lecie uzyskania praw miejskich. Z tej okazji józefowianie przyznali tytuł Honorowego Obywatela Miasta prezydentowi RP Bronisławowi Komorowskiemu. We wtorek, 27 listopada prezydent osobiście odebrał klucz do bram miasta. Witali go samorządowcy z burmistrzem Stanisławem Kruszewskim i starościną otwocką Bogumiłą Więckowską na czele, a także parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji kulturalnych i oświatowych oraz mieszkańcy.

Autor: jk

Węzeł na TAK

Udało się – powiat wołomiński wywalczył wybudowanie węzła Wołomin na krajowej ekspresówce z Wrocławia do Białegostoku, czyli na obwodnicy Marek. Projekt drogi S8 w tamtej okolicy zakładał budowę pięciu węzłów, ale starostwo wołomińskie na specjalnym spotkaniu z przedstawicielami województwa i GDDKiA doprowadziło do porozumienia. W końcu wołominianie usłyszeli zgodę na dołączenie ich „supełka”

Autor: jk

Wyzwoleni w biegu

Cegłowski Bieg Niepodległościowy to oryginalny pomysł na urozmaicenie standardowych obchodów rocznicy wyzwolenia Polski. Po raz pierwszy na linii startu w mieńskich lasach niedaleko domu myśliwskiego Jedlina ustawili się patriotyczni biegacze. A przybyli tam z całego powiatu, województwa, a nawet z części Polski

Autor: jk

Przeszkolą rodziców

Gmina Halinów zaprasza rodziców i opiekunów na warsztaty umiejętności wychowawczych.

Autor: jk