Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Studium atestów

Tradycyjnie gala wręczenia międzynarodowych certyfikatów językowych była świętowaniem Dnia Dziecka, który w SJO trwa cały tydzień.

Autor: (jaz)

Szóstka na zlocie

W Gnieźnie odbył się XXI Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Szkołę Podstawową nr 6 w Mińsku reprezentowało czworo uczniów z dwiema nauczycielkami – Emilią Padzik i Agnieszką Leszczyńską.

Autor: (jaz)

Michałki w deszczu

Piąty parafialny festyn rodzinny Michałki nie miał w tym roku szczęścia. Właściwie trudno mówić, że był, bo scena świeciła pustkami, a plac bez gumiaków nie nadawał się do spacerów.

Autor: (jaz)

Zalew na wystawie

Na molo w Serocku oraz w Pałacu w Nieporęcie można zobaczyć fotografie Jeziora Zegrzyńskiego.

Autor: (jaz)

Gliński w Mińsku

Komitet PiS w Mińsku zaprasza na debatę społeczną z prof. Piotrem Glińskim, znanym socjologiem i ekonomistą.

Autor: (jaz)

Pokolenia w Dąbrówce

W ramach współpracy pokoleń oraz w celu podkreślenia znaczenia seniorów w życiu lokalnym dyrektor MOPS w Mińsku wspólnie z dyrektorem Sławomirem Domańskim organizują wydarzenie teatralno-muzyczne „Spotkanie pokoleń”, które odbędzie się 18 czerwca br. o godz. 14.

Autor: (jaz)

Piątka u Tuska

Grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku wzięła udział w wyjątkowej wycieczce. Uczniowie klasy IIIE pod opieką dyrektor Ewy Szczerby, wicedyrektor Anny Ciszkowskiej oraz nauczycielek Joanny Zawadki i Anny Dmitruk spędzili dzień w ogrodach premiera Donalda Tuska, uczestnicząc w rodzinnym pikniku z okazji dnia dziecka.

Autor: (jaz)

Na finał bezbłędzia

Ponad 40 gimnazjalistów z powiatu mińskiego zmagało się z trudną polską ortografią, pisząc dyktando dotyczące życia i twórczości Juliana Tuwima.

Autor: (jaz)

Zaliczyli Estonię

Sześcioosobowa grupa uczniów Specjalneg Ośrodka Szkolno-wychowawczego imienia J. Korczaka realizowała projekt rozwoju umiejętności kluczowych dla pełniejszego życia.

Autor: (jaz)

Piąte Michałki

Już po raz piąty księża kapelani i Społeczny Komitet Budowy Kościoła przy parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Michała Archanioła zapraszają 9 czerwca br. po zakończeniu mszy św. o godz. 12.00 obok budującego się widocznego już kościoła garnizonowego na Parafialny Festyn Rodzinny – Michałki.

Autor: (jaz)

Kierunek bużański

Znowu TPMM proponuje wycieczkę. Tym razem w sobotę 15 czerwca nad Bug – jedną z najbardziej malowniczych polskich rzek.

Autor: (jaz)

Woda smyków

W Siennicy promowano wodę. Happening mówiący o jej znaczeniu w środowisku zorganizowało Niepubliczne Przedszkole Akademia Smyka w siennickiej SP.

Autor: (jaz)

Mechanik w TVP

W poniedziałek 20 maja br. Mechanik gościł przedstawicieli TVP 1 przygotowujących program dotyczący szkolnictwa zawodowego na przykładzie ZSZ-2.

Autor: (jaz)

Test gospodyń

Tegoroczny test Powiatowej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym, Przedsiębiorczości i Ekologii zgromadził w starostwie trzydzieści finalistek wyłonionych wcześniej w eliminacjach gminnych.

Autor: (jaz)

Srebrny Rabarbar

Teatr Rabarbar, stworzony we współpracy Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Mińsku Mazowieckim i Środowiskowego Domu Samopomocy przy MOPR w Siedlcach, ze spektaklem „Ciaptak, czyli rzecz o tolerancji”, zdobył Srebrną Maskę 2013, czyli nagrodę I stopnia na Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych SREBRNA MASKA.

Autor: (jaz)

Baryton Osicy

W 20 numerze naszego tygodnika  artykule Skazani na pamięć napisaliśmy, że dość stereotypowe wspomnienia podręcznikowej historii na szczęście przerywał silny baryton Jakuba Osicy, który choć jest absolwentem, jeszcze uświetnia akademie andersiaków.

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: [1]      «      152   |   153   |   154   |   155   |   156      »      [163]