Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Konik ugaszony

W Nowym Koniku przy ul. Terespolskiej doszło do pożaru budynku gospodarczego, który został zaadaptowany na mieszkalny. Ogień pojawił się rano 25 stycznia i po ponad trzygodzinnej akcji został opanowany przez strażaków. W działaniach gaśniczych wzięło udział 19 ratowników PSP i 46 z OSP.

Autor: (kpp)

Wyszli do seniorów

Policjanci mińskiej komendy oraz strażnicy miejscy prowadzili profilaktyczną akcję wśród seniorów. Z okazji święta babć i dziadków spotykali się ze starszymi osobami, rozdając im przygotowane wcześniej ulotki. Zawierały one rady związane z bezpieczeństwem. Wyjaśniono, jak zachować się w przypadku próby oszustwa na wnuczka, jak ustrzec się przed kradzieżą, co robić w sytuacji przemocy oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo na drodze.

Autor: (kpp)

Ogień na śmierć

W Kałuszynie miał miejsce pożar, w którym zginęła jedna osoba. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych 22 stycznia przy ul. 1 Maja. Ogień, który objął część budynku mieszkalnego, został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej. W wyniku pożaru śmierć poniósł mieszkaniec budynku.

Autor: (kpp)

Butle na wynos

Przed kilkoma dniami na terenie jednej z mińskich firm budowlanych miała miejsce kradzież. Łupem złodziei padły butle gazowe wraz z wózkiem do ich przewożenia, przewody gazowe oraz agregat do malowania. Straty wyniosły 1400 złotych. Pokrzywdzony przekazał policji informacje mogące pomóc w ustaleniu podejrzanych o ten czyn.

Autor: (kpp)

Owoce karnawału

Policjanci z drogówki prowadzą wzmożone działania związane z trwającym karnawałem. Zwłaszcza w weekendy prowadzą nasilone kontrole podróżujących drogami powiatu mińskiego. Częstsze sprawdzanie trzeźwości kierowców i stanu technicznego pojazdów, w tym aktualnego przebiegu, weryfikacja uprawnień do kierowania to główne założenia prowadzonych działań.

Autor: (kpp)

Psie nauki

Dzielnicowy miasta i gminy Kałuszyn młodszy aspirant Robert Bucholski prowadzi akcję informacyjną wśród właścicieli psów. Jest to związane z wieloma sygnałami od mieszkańców, że po mieście biegają bezpańskie psy, co stanowi zagrożenie zwłaszcza dla najmłodszych.

Autor: (kpp)

Zatrzymany w Kałuszynie

Policjanci z Mrozów zatrzymali poszukiwanego przez sąd mężczyznę. Do ujęcia doszło 24 stycznia kilka minut po 11:00 w Kałuszynie. Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu.

Autor: (kpp)

Promile na Szkolnej

Policjanci z Halinowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Stało się to w środę 22 stycznia ok. 13:00 na ulicy Szkolnej w Dębem Wielkim. Jadący Fordem mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz mieszkaniec gminy Dębe Wielkie odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności i kara grzywny.

Autor: (kpp)

Złamał zakaz

Funkcjonariusze mińskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali mężczyznę, który poruszał się samochodem pomimo zakazu

Autor: (kpp)

Niedziela z wypadkami

W minioną niedzielę w powiecie mińskim doszło do dwóch groźnych wypadków drogowych. Pierwszy miał miejsce ok. 8:35 na drodze wojewódzkiej 802 w Żakowie. Jadący osobowym Seatem mieszkaniec gminy Siennica na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący z podejrzeniem złamania kręgosłupa trafił do szpitala, gdzie pozostał.

Autor: (kpp)

Amfa za oknem

Mundurowi zabezpieczyli w jednym z domów na terenie gminy Halinów amfetaminę. Wcześniej otrzymali informacje, które sugerowały, że w tym miejscu mogą być przechowywane narkotyki. Już na miejscu zauważyli przez okno dwóch mężczyzn oraz podejrzane torebki na stole. Policjanci natychmiast weszli do środka i zatrzymali podejrzanych. Zabezpieczyli także biały proszek, schowany naprędce do jednej z szafek.

Autor: (kpp)

Nie pierwsze stoczenie

Pisaliśmy już o zdarzeniu, do którego doszło w mińskim parku miejskim, gdzie do jednego ze stawów wpadł samochód. Podejrzenia internautów o nieprawidłowym zabezpieczeniu auta się potwierdziły. Jak podaje policja, 53-letnia kierująca Matizem nie zaciągnęła hamulca ręcznego i samochód powoli stoczył się do wody.

Autor: (kpp)

Ucieczka z powiatu

Mińscy i węgrowscy policjanci po długim pościgu wspólnie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Wszystko zaczęło się od patrolu, jaki wykonywali stanisławowscy mundurowi na terenie gminy Dobre. W pewnym momencie zauważyli Hondę, której styl jazdy wskazywał, że za kierownicą siedzi nietrzeźwa osoba.

Autor: (kpp)

Młody złodziej

Nastolatek z mińskiej gminy odpowie za kradzież samochodu, a także za inne przestępstwa. Jego zatrzymanie było efektem działań, jakie policjanci podjęli po otrzymaniu zgłoszenia, że przy jednej z posesji na terenie gminy Mińsk Mazowiecki skradziono pojazd, a inny uszkodzono. Dzielnicowi mińskiego rewiru postanowili sprawdzić jeden z pustostanów, w którym zbiera się młodzież z okolicy. Zastali tam dwie osoby, kobietę i mężczyznę, a także dokumenty właściciela skradzionego samochodu.

Autor: (kpp)

Wpadka z bateriami

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali poszukiwanego listem gończym 45-letniego mieszkańca powiatu siedleckiego. Mężczyzna wpadł podczas kradzieży sklepowej w jednym z hipermarketów na terenie Mińska Mazowieckiego. Został zatrzymany przez ochronę, gdy chciał opuścić sklep z bateriami, za które nie zapłacił.

Autor: (kpp)

Skończył na ogrodzeniu

W niedzielny wieczór policjanci mińskiej komendy zostali wezwani do kolizji drogowej w Dębem Wielkim, gdzie kierujący Volvo wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Jak się okazało, był nietrzeźwy. Policjanci zbadali mężczyznę alkomatem – miał w swoim organizmie 2,5 promila alkoholu.

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [182]