Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Rodzinnie na lodzie

W sobotę, 1 marca na lodowisku odbyła się III Familiada na lodzie, która była podsumowaniem Akcji Feryjnej MOSiR.

Autor: (red)

Milionowy na basenie

20 stycznia 2010 roku nastąpiło oddanie do użytku budynku aquaparku miejskiego z lodowiskiem przy ul. Wyszyńskiego 56 w Mińsku. Czas szybko mija i po 4 latach użytkowania pojawił się w jego progach milionowy klient obiektu.

Autor: (red)

Niemieckie zdobycze

W sobotę 15 lutego 2014 roku 10-osobowa reprezentacja Polskiej Federacji Tang Soo Do, w skład której wchodzili zawodnicy Tang Soo Do „Ronin” Stanisławów/Poświętne i Mazowieckiego Centrum Tang Soo Do z Wołomina wzięła udział w dziewiątej edycji otwartych zawodów kick-boxingu „Eberpokal Turnier” w niemieckim Eberswalde.

Autor: (red)

Złoci strażacy

Mińscy strażacy z komendy powiatowej PSP zagrali w finałach XII Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego Strażaków w Piłce Siatkowej.

Autor: (red)

Halinów na hali

W środę, 12 lutego 2014 r. na hali sportowej Zespołu Szkół w Halinowie odbył się turniej piłki nożnej halowej dla uczniów szkół podstawowych gminy Halinów i okolic.

Autor: (red)

Piękne szachy

W sobotę 8 lutego w gimnazjum Polskiej Macierzy Szkolnej odbył się turniej szachowy o puchary dyrektora.

Autor: (red)

Ferie w szkole

Podczas tegorocznych ferii zimowych dzieci uczęszczające do szkół w Cegłowie i Piasecznie będą mogły skorzystać z szerokiej palety zajęć, które proponują szkoły, tak aby nie nudzić się w domu.

Autor: (red)

Mrozianie w KSP

W czwartej 13 lutego w siedzibie Komendy Stołecznej Policji gościli finaliści przeglądu małych form filmowych „Świadomi Wyboru” oraz przedstawiciele szkół ponadpodstawowych, w których funkcjonują klasy o profilu policyjnym. Wśród nich znalazła się delegacja wyróżniających się uczniów klasy II liceum o profilu Bezpieczeństwo Publiczne w Mrozach.

Autor: (red)

Halowy start

Tegoroczne ferie zimowe w gminie Dębe Wielkie rozpoczęły się turniejem piłki nożnej halowej dla dzieci, który odbył się 15 lutego 2014r. w hali sportowej w Dębem. Turniej został zorganizowany przez Urząd Gminy, a do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn.

Autor: (red)

Turniej karateków

W niedzielę, 9 lutego 2014 roku w hali sportowej w Halinowie odbyło się wspaniałe widowisko. Mińsko-Mazowiecki Klub Karate Kyokushinkai już po raz piąty zorganizował turniej karate.

Autor: (red)

Drużynowy stołowy

W środę, 5 lutego 2014 roku w Zespole Szkól nr 1 im. Kazimierza Wielkiego odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Wystąpiły 4 teamy dziewczęce i 6 męskich.

Autor: (red)

Weselne bale

Modę na bale towarzyszące uroczystym zaślubinom zapoczątkowali w Polsce monarchowie z dynastii Jagiellonów. Wcześniej królewskim ślubom towarzyszyły trwające długo w noc uczty urozmaicone popisami żonglerów i sztukmistrzów, występami muzyków i trubadurów. Państwo młodzi, dwór i goście mogli też wówczas przypatrywać się tańcom w wykonaniu trupy profesjonalnych tancerzy, ale sami nie ruszali w tany. Odwrotnie niż ludzie skromniejszego stanu, którzy wychyliwszy po kilka pucharków miodu czy piwa, ochoczo pląsali do rana.

Autor: (red)

Prawdy Kurowskiego

Radny mińskiej gminy – Tomasz Kurowski – zdecydowanie nie zgadza się z informacjami podanymi przez nas w artykule „Oddana duma”, czyli relacji z ostatniej sesji.

Autor: (red)

Szkolenie z mistrzem

W weekend 1-2 lutego w szkole podstawowej w Brzezinach odbył się biwak szkoleniowy przygotowujący do egzaminów uczniowskich Taekwon-do federacji ITF.

Autor: (red)

Pyszel na medal

Dwoje zawodników z terenu powiatu mińskiego zajęło wysokie miejsca podczas Halowych Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, które odbyły się 26 stycznia 2014 r. w Spale.

Autor: (red)

Kontra nagrodzona

W czwartek 30 stycznia w Warszawie oraz w sobotę 8 lutego w Mysiadle zawodnicy UKS Judo KONTRA reprezentowali powiat miński, jak zwykle zdobywając medale.

Autor: (red)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [11]