Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Ptasi developerzy

Uczniowie klas II Gimnazjum Miejskiego nr 3 brali udział w projekcie edukacyjnym „Ptasie M1 – projekt i wykonanie budki lęgowej dla ptaków”. Pod opieką nauczycielki biologii Aleksandry Bieleckiej młodzież skonstruowała budki lęgowe dla ptaków żyjących w okolicznych lasach

Autor: (red)

Gwiazdy z Latowicza

Grupa gimnazjalistów z Latowicza, uczestniczących w projekcie „Zostań inżynierem w Gminie Latowicz”, pojechała z Katarzyną Pacek, koordynatorem Agnieszką Włodarczyk oraz Eweliną Kaniewską do ATM Studio w Warszawie na nagranie programu TVP „The Voice of Poland”.

Autor: (red)

Mistów z pucharem

W niedzielę 30 marca w hali sportowej Zespołu Szkół w Jakubowie odbył się III Turniej Piłki Nożnej Halowej o puchar wójta gminy Jakubów. W turnieju wzięły udział drużyny z: Wiśniewa, Jakubowa, Mistowa, Antoniny, Łazisk, Ludwinowa i Jędrzejowa Nowego.

Autor: (red)

Karol do kadry

Mińszczanin Karol Łuniewski (I DAN), zawodnik Mińskiego Klubu Sportowego TAEKWON-DO otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy 2014 w taekwon-do.

Autor: (red)

Orlik międzynarodowy

W sobotę 22 marca na Orliku przy ZS w Siennicy odbył się VI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej r. 2001, w którym wzięło udział blisko 100 zawodników w tym 3 drużyny z powiatu mińskiego.

Autor: (red)

Helena z setką plus

Helena Adamiak z Rudnika skończyła 101 lat. Z tej okazji odwiedził ją z kwiatami i życzeniami wszelkiej pomyślności wójt gminy Marcin Uchman, wraz z sołtysem Rudnika Janem Uchmanem.

Autor: (red)

Zmiany w rejonach

Zgodnie z rozkazem mińskiego komendanta policji wprowadzono zmiany w rejonach dzielnicowych. Od 20 marca w Mińsku służbę w rewirze będzie pełniło dwóch nowych dzielnicowych, asp. Janusz Chmielowski i sierż. sztab. Tomasz Lubaszka. Zmiana nastąpiła również w Sulejówku, gdzie przeniesionego Chmielowskiego zastąpi asp. Rafał Sujak

Autor: (red)

Srebra TKD

W weekend 7-9 marca 2014 roku w Ciechanowie odbył się14. Puchar Polski w Taekwon-Do ITF.

Autor: (red)

Rakietki wójtowej

W niedzielę 16 marca 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Jakubowie odbył się III Turniej Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Jakubów.

Autor: (red)

Mistrzowie szkół

W sobotę, 22 marca 2014 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku gościła uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województwa mazowieckiego na VII Otwartych Mistrzostwach w Szachach o puchar dyrektora MOSiR. W szranki turniejowe stanęło 112 zawodników.

Autor: (red)

Puchar Przyczyny

W sobotę, 8 marca 2014 r., czworo reprezentantów UKS Judo KONTRA w Mińsku uczestniczyło w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów, który odbył się w Pile.

Autor: (red)

Strażacka siatka

W niedzielę, 2 marca 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Jakubowie odbył się IV Turniej Piłki Siatkowej dla drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych o puchar wójta gminy Jakubów.

Autor: (red)

Zimowe szaleństwo

Ferie to przerwa od treningów i szkoły, jednak dla adeptów Taekwon -do ITF z Akademii Sztuk Walki jest czasem wyjątkowo intensywnym. Jak co roku instruktorzy z ASW zorganizowali w Zakopanym zimowisko dla dzieci i młodzieży. Chętnych na wyjazd było ponad 130 uczestników w związku z tym po raz kolejny zostały zorganizowane dwa turnusy.

Autor: (red)

Nie tylko kobietom

Domy kultury przygotowały imprezy związane z dniem kobiet. I tak Dom Kultury w Kałuszynie zaprasza na koncert muzyczny, ale dopiero 9 marca 2014 r o godz. 18.00.

Autor: (red)

Puchar Płomienia

Po sukcesie podczas turnieju halowego w Siennicy reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w piłce nożnej chłopców postanowiła nie odpoczywać. W niedzielę, 16 lutego 2014 r. uczniowie szkoły walczyli w turnieju halowym o puchar prezesa Płomienia Dębe Wielkie.

Autor: (red)

Międzynarodowy orlik

W niedzielę, 16 lutego rozegrano X
międzynarodowy turniej Futsal Orlik Cup
w Mrozach. Przystąpiło do niego 600 zawodników
z 60 drużyn, zdobywając łącznie
635 bramek.

Autor: (red)

Zobacz więcej: [1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [11]