Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Bezpieczni w ferie

Od dnia 25 stycznia 2013 roku do 10 lutego 2013 roku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim czuwać będą nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, prowadząc swoje działania w ramach programu prewencyjnego „BEZPIECZNE FERIE 2013”.

 

Autor: (kpp)

Pijany wypadek

Zarzut spowodowania wypadku i jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości usłyszał 42-letni Grzegorz W. Mężczyzna, kierując landroverem, prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z fiatem, którym kierowała mieszkanka Kałuszyna.

Autor: (kpp)

Hieny grasują

Policjanci z mińskiej komendy prowadzą różnego rodzaju działania operacyjno-procesowe, których celem jest namierzenie sprawców kradzieży elementów zdobiących nagrobki.

Autor: (kpp)

Z Kronik KPP i KSP

Okradli mieszkanie
W niedzielę, 20 stycznia nieznani złodzieje dostali się do jednego z domów w Sulejówku, skąd ukradli biżuterię oraz telefon komórkowy. Policjanci apelują do mieszkańców o czujność i zgłaszanie wszelkich podejrzanych sytuacji. Można dzwonić na telefony alarmowe 112 i 997 lub bezpośrednio do komisariatu - na numer 22 783 99 66.

Sprawcy schwytani
Dzięki żmudnej pracy policjantów z dochodzeniówki udało się doprowadzić do końca sprawę rozboju popełnionego pod koniec grudnia minionego roku w Mińsku Mazowieckim przy ulicy

Autor: (kpp)

Trefny interes

Kara 8 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu Emilowi D. z Warszawy, który ma koncie kilka oszustw popełnionych na mieszkańcach Sulejówka i Warszawy.

Autor: (kpp)

Amator amfy

Zarzut nielegalnego posiadania środków odurzających usłyszał 31-letni Sebastian K. mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Podczas akcji funkcjonariusze dokładnie przeszukali jego mieszkanie. W jednym z pomieszczeń odnaleźli dilerki, a w nich zielony susz i biały proszek. 

Autor: (kpp)

Nowy dzielnicowy

Północno-wschodnia cześć gminy Mińsk Mazowiecki ma nowego dzielnicowego. Rejon służbowy, który obejmuje 21 miejscowości, przejął sierżant sztabowy Kamil Kaliński, pełniący do tej pory służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym. 

Autor: (kpp)

Pożyczył samochód

Policjanci z prewencji otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu zaparkowanego w centrum Mińska Mazowieckiego.

Autor: (kpp)

Woźnica z promilami

Widok woźnicy z piwem w dłoni gorszył nie tylko mieszkańców gminy Mrozy, ale też kierowców, którzy mijali jego sanie.

Autor: (kpp)

Z kronik KPP i PSP

Bohaterzy z ulicy
Na pochwałę zasługuje prawdziwie obywatelska postawa dwójki przechodniów - mężczyzn, którzy ruszyli w pościg za nieletnim sprawcą kradzieży, kiedy okradziona kobieta prosiła ich o pomoc. Tę uciekającą trójkę na ulicy Armii Ludowej w Mińsku Mazowieckim spostrzegło policyjne małżeństwo, które akurat wybrało się z dziećmi na zakupy...

Autor: (kpp)

Czekał w schowku

Skulony, ściśnięty w wąskim schowku pod podłogą czekał na członków rodziny i znajomych, którzy mieli mu prawdopodobnie pomóc w ucieczce z miasta. Słysząc podnoszące się wieko skrytki, myślał że to jego pomagierzy.

Autor: (kpp)

Zatrzymaj się i żyj

Policjanci z mińskiej drogówki, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei z Siedlec i przedstawiciel Kolei Mazowieckich wzięli udział w akcji „Bezpieczny Przejazd – Zatrzymaj się i Żyj”.

Autor: (kpp)

Nielegalni złomiarze

Co jakiś czas w policyjne sidła wpadają amatorzy „kolorowych metali”, którzy nie zdobywają tego surowca w sposób uczciwy. Są to przeważnie mężczyźni, którzy bez wiedzy właścicieli prywatnych posesji wchodzą na prywatny teren i wykorzystując nieuwagę domowników, kradną pozostawione bez opieki przedmioty, m. in. rury, rusztowania, a nawet żeliwne wanny.

Autor: (kpp)

Wpadka złotej rączki

Znany policjantom z Dobrego, dziś już 52-letni, Adam C. nie zaniechał przestępczego rzemiosła i kolejny raz włamał się do domku letniskowego w gminie Dobre. Został zatrzymany na gorącym uczynku przez patrol prewencji.

Autor: (kpp)

Rozbójnik w areszcie

W ręce kryminalnych z mińskiej Komendy wpadł Jarosław Z., jeden z podejrzanych o popełnienie rozboju. Doszło do niego na ulicy Sosnkowskiego w Mińsku Mazowieckim, w ostatnim tygodniu grudnia minionego roku. 

Autor: (kpp)

Sfałszował podpis

Zarzut podrobienia blankietu mandatu karnego poprzez złożenie na nim fałszywego podpisu usłyszał 22-letni Łukasz M. z Mińska Mazowieckiego, którego zatrzymano do kontroli drogowej w Cisiu w gminie Halinów. 

Autor: (kpp)

Zobacz więcej: [1]      «      178   |   179   |   180   |   181   |   182      »      [182]