Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Mięśnie zawodowe

Jacek Patorski od dziecka był fanem sportu. Jako młody chłopak trenował sporty siłowe i sztuki walki w rodzinnych Pabianicach. Po 18 latach treningów jako amator zajął się wyczynowo kulturystyką, zbierając przy tym największe trofea. Do Mińska Mazowieckiego przywiodła go miłość życia. O sukcesach sportowych jaki i tych w miłości opowiedział Marcinowi T. Gomulskiemu.

Autor: Marcin T. Gomulski

Młodzi zawodowcy

W czwartek, 29 sierpnia na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim odbył się turniej piłkarski Dzikich Drużyn, zorganizowany przez miński MOSiR. Na sztuczną murawę mogli wyjść uczniowie urodzeni po 2001 roku.

Autor: Marcin T. Gomulski

Partita jak z nut

„Pozmienialiśmy żony, pozmieniałyśmy mężów, a my się trzymamy razem od 72 roku” – opowiada żartobliwie pan Andrzej. W 1974 nagrali jedyną płytę z swoimi piosenkami, które wielokrotnie wygrywały ogólnopolskie festiwale. Nazwę zespołu zaczerpnęli od rodzaju suity. Tak swoją działalność rozpoczęła Partita z Anną Pietrzak, Ludmiłą Zamojską, Andrzejem Frajndtem i Bronisławem Kornaus.

Autor: Marcin T. Gomulski

Disco na ściernisku

Przez jeden dzień kołbielskie Kąty wyglądały jak woodstockowy Kostrzyn. Przy muzyce Weekendu, Don Wasyla, Perfectu i zespołów disco polo tysiące mieszkańców bawiło się w szczytnym celu. Wszystko dla potrzebujących dzieci z hospicjum dziecięcego „Promyczek”.

Autor: Marcin T. Gomulski

Wieńcowe bajery

W niedzielę, 18 sierpnia w Stanisławowie odbyły się gminno-parafialne dożynki. Na corocznej imprezie oprócz stałych bywalców stawiły się nowe twarze, które przyjechały się dobrze bawić. O tegoroczne atrakcje postarali się wójt gminy Stanisławów oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Autor: Marcin T. Gomulski

Wyśmienita Partita

We wtorek,13 sierpnia pod mińskim MDK żandarmeria wojskowa zorganizowała koncert okolicznościowy. Na widowni zasiedli wybrani – a raczej ci, którzy pracują w służbach mundurowych, bądź członkowie ich rodzin. Pozostałych mińszczan pod pałac przywołały charakterystyczne piosenki z telewizji i płyt

Autor: Marcin T. Gomulski

Stańczony jarmark

W minioną niedzielę 11 sierpnia parafia pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Gliniance gościła swoich wiernych na corocznym odpuście parafialnym. Nie zabrakło straganów z pamiątkami, popisów lokalnych artystów oraz integracji podczas wieczornej zabawy tanecznej. Niedzielne wydarzenie stało się nie tylko okazją do wspólnej modlitwy, ale i rozrywki

Autor: Marcin T. Gomulski

Biegiem po sukces

Zbigniew Lamparski to 26-latek o wielkich możliwościach. Jest utalentowanym lekkoatletą specjalizującym się w ulicznych biegach długodystansowych. Poza rywalizacją w ogólnopolskich zawodach, mińszczanin kształci się na AWFie i pracuje w mińskim McDonaldzie. Jest typem włóczykija, który zazwyczaj przebywa sam, co wyznaje Marcinowi T. Gomulskiemu.

Autor: Marcin T. Gomulski

Kalorie za historię

W najbardziej upalną sobotę roku z boiska przy ulicy Budowlanej wyruszyła wycieczka rowerowa do Stanisławowa. Koordynatorem akcji był Arkadiusz Łukasiak – historyk z pasji, znany mińszczanom m.in. z obalenia legendy o zamku na mińskim cmentarzu. 27 lipca wraz z tuzinem słuchaczy ruszył odkrywać historię naszego powiatu.

Autor: Marcin T. Gomulski

Mienia barszczowa

Mało kto zdaje sobie sprawę, ile ta roślina przynosi kłopotów! Bezpośredni kontakt z Barszczem Sosnowskiego, a nawet przebywanie w jego zasięgu może spowodować szkodliwą dla zdrowia wysypkę bądź oparzenia III stopnia. Nieleczone objawy prowadzą do trwałego kalectwa lub śmierci. Największe skupisko tych chwastów znajduje się w… podmińskiej Mieni.

Autor: Marcin T. Gomulski

Covery na żywo

W niedzielę 21 lipca w Miejskim Domu Kultury wystąpił „Silk Acoustic 3yo”. Zespół zagrał dla mińszczan w ramach mińskiego grania, czyli muzyki na podwieczorek.

Autor: Marcin T. Gomulski

Gaga po barażach

Tydzień temu na łamach naszego tygodnika ukazał się wywiad „Drugi dom Gagi”. Ostatnio w życiu Łukasza Gagaski oraz jego drużyny nastąpił szereg zmian. Jego zespół pomimo passy i dobrych rokowań, poległ w dwóch najważniejszych meczach. O swojej przyszłej roli w drużynie i obecnej sytuacji Mazovii opowiedział ponownie Marcinowi T. Gomulskiemu.

Autor: Marcin T. Gomulski

Drugi dom Gagi

Dla 20-letniego Łukasza Gagaski piłka nożna jest pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu. Pomimo młodego wieku, Gagaska jest w czołówce najlepszych piłkarzy siedleckiej okręgówki. Znajduje się również w rankingu „królów strzelców” sezonu 2012/2013 z wynikiem 15 bramek. Na co dzień studiuje gospodarkę przestrzenną oraz wspomaga mińską Mazovię w każdym meczu. O swojej przygodzie z piłką opowiedział Marcinowi T. Gomulskiemu.

Autor: Marcin T. Gomulski

Sety prawdy

Dwudziestoletni Rafał Słodownik przygodę z tenisem ziemnym zaczął 10 lat temu w Mińsku Mazowieckim. Jako chłopiec uwielbiał grać w piłkę, lecz po zaledwie kilku treningach postawił na tenis. Dzisiaj jest już dorosłym zawodnikiem, studentem prawa. O mińskim tenisie opowiedział Marcinowi T. Gomulskiemu.

Autor: Marcin T. Gomulski

Legenda pogrzebana

Prelekcja Arkadiusza Łukasiaka pt. „Zamek/Pałac na terenie cmentarza”, która odbyła się 20 kwietnia w mińskim hufcu ZHP, z powodu małej reklamy ściągnęła nieliczne grono słuchaczy. Godzinne wystąpienie na trwałe jednak zapisze się w dziejach Mińska, a to dlatego, że Łukasiak dopatrzył się radykalnych błędów wśród publikacji mińskich historyków – twórców zmyślonej legendy o zamku na cmentarzu.

Autor: Marcin T. Gomulski

Pasje w mroku

W niedzielę, 24 lutego, w kościele pw. NNMP w Mińsku Mazowieckim wystąpił Chór Kameralny Mińskiego Towarzystwa Muzycznego pod dyrekcją Tomasz Zalewskiego. Zespół działa już od trzynastu lat. Przez jego szeregi przewinęły się setki chórzystów oraz muzyków z mińskiego światka artystycznego. Jak brzmią teraz? Tuż po wieczornej mszy świętej można było usłyszeć ich w repertuarze wielkopostnym.

Autor: Marcin T. Gomulski

Zobacz więcej: 1   |   2      »