Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Zbierają na nagrobki

Cmentarze kryją wiele zabytkowych nagrobków, o których nikt już nie pamięta. W Mińsku i Stanisławowie pamiętają o nich społecznicy, którzy na ich renowację prowadzą coroczne zbiórki pieniędzy.

Autor: (jk)

Rekordowa halinowianka

W połowie października Halinów wzbogacił się o kolejną mieszkankę. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że to już 14-tysięczna halinowianka.

Autor: (jk)

Wystawa Skrzyńskiego

Sny – często tajemnicze, fantastyczne, a nawet nadto surrealistyczne – mogą być artystyczną inspiracją.

Autor: (jk)

Stuletni prątek

Najstarsze laboratorium prątka gruźlicy w Polsce skończyło właśnie 100 lat. I nic w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że jest to pracownia szpitala w podmroziańskiej Rudce.

Autor: (jk)

Olimpiada uśmiechu

Sześć torów z wymyślnymi przeszkodami, walka z rywalami, a przede wszystkim z własnymi słabościami – tak wyglądały piąte już sportowe igrzyska integracyjne, które z racji niesprzyjającej pogody przeniesiono na zakryte boiska MOSiR-u. Wynik tych zmagań nie był ważny, bo tego dnia liczyła się przede wszystkim integracja

Autor: (jk)

Z gwiazdami futbolu

Któż z wielbicieli piłki nożnej nie marzy o wyjeździe na wielką imprezę sportową, na której z bliska spotkać można gwiazdy futbolu i z nimi porozmawiać. Marzyła o tym również 17-letnia mińszczanka Martyna Duczek i udało się. Zwyciężyła w konkursie firmy Adidas i we wrześniu wyleciała do Madrytu

Autor: (jk)

Pomniki Kublika

We wsi Kamieniec, zaraz za mroziańskimi Dębowcami, mieszka człowiek niezwykły. To Jan Kublik – prezes stowarzyszenia historyczno-kulturalnego „Ideał”, który mimo sędziwego wieku wciąż wskrzesza – głównie w młodzieży – ducha patriotyzmu. Na swoim podwórzu posadził las pamiątkowych dębów – łącznie dokładnie 148 drzewek poświęconych wybitnym osobistościom.

Autor: (jk)

Bez obwodnicy...

Mińsk w końcu doczekał się obwodnicy, ale nie tylko to miasto trapił uciążliwy ruch samochodowy. Z problemem tym zmaga się również Stanisławów. Obwodnica miała powstać i tam, ale nieoczekiwany sprzeciw mieszkańców i oporność Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich odwlekły inwestycję.

Autor: (jk)

Zobacz więcej: [1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6