Co słychać? - Artykuły

Artykuły

Sikawa Kidawa

Gorszej pory nie mogli sobie wybrać… W słotny, wręcz gradowy dzień wyszli na miasto, by rozpocząć kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

Autor: (jaz)

Zagadki okładki

Wchodząc na https://www.co-slychac.pl/glosujemy-na-okladke wszyscy nasi czytelnicy mogli wybrać najlepszą, czyli najładniejszą lub najmądrzejszą okładkę 2019 roku Tygodnika Co słychać?. Głosowanie zakończyło się ostatniego dnia stycznia, by dać szansę okładkom z końcówki roku.

Autor: (jaz)

Złote dobra

Skoro prawdziwą miłość poznaje się po czasie jej trwania, to złotym parom należą się specjalne honory. W Dobrem każdy jubileusz 50 rocznicy ślubu ma więc wzorową oprawę.

Autor: (jaz)

Lepsi mobilni

W Zespole Szkół Turystyczno-Gastronomicznych podsumowano projekt o mobilności, która jest kluczem do kariery zrealizowany w ramach programu Erasmus+.

Autor: (jaz)

Mrozy książkowe

Nie tylko w Halinowie, ale i na ulicach Mrozów można było zobaczyć kolorową ciężarówkę wypełnioną tysiącem nowych, pachnących jeszcze farbą drukarską książek. To specjalna przesyłka skierowana do uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Licealnej 3 w Mrozach, którzy zajęli drugie miejsce wśród szkół do 120 uczniów w konkursie promującym tysiąc powodów, by czytać zorganizowanym przez Empik.

Autor: (jaz)

Dęty optymizm

Po kilku latach marazmu całkiem realne jest wznowienie działalności orkiestry dętej w Kałuszynie. Ta optymistyczna zapowiedź jest możliwa dzięki inicjatywie burmistrza Arkadiusza Czyżewskiego, który zainspirował odnowę dętej i zaoferował pomoc.

Autor: (jaz)

Wyprawka Ignasia

Już po raz dziewiąty wójt Uchman wręczył wyprawkę dla pierwszego nowo narodzonego mieszkańca gminy Cegłów. Tegorocznym pierwszym mieszkańcem Zielonej Gminy został Ignacy Herudziński urodzony 1 stycznia 2020 roku.

Autor: (jaz)

Kasa na suszę

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w ARiMR o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego. Nabór wniosków trwa od 21 lutego do 20 kwietnia 2020 r.

Autor: (jaz)

Zdrowie w budowie

Dyrektor Mariusz Martyniak jest optymistą. Mimo licznych problemów i zadłużenia szpitala twierdzi, że SP ZOZ w Mińsku to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą zgrany zespół.

Autor: (jaz)

Mroza prognoza

Nie można przywiązywać się do stereotypów… Nawet mińscy radni potrafią się zmieniać, o czym świadczą ich ostatnie decyzje podatkowe i budżetowe. Kto wie, czy do najbardziej tajemniczych nie należy radny Mróz i to nie tylko w czasie swoich wystąpień sesyjnych.

Autor: (jaz)

Wierny Pomierny

Arkadiusz Pomierny miał tylko 60 lat… Pomimo ciężkiej, nieuleczalnej choroby walczył i się nie poddawał. Wierzył, że terapia przyniesie efekty i wróci do szkoły. Tak się niestety nie stało i zmarł 2 lutego, zostawiając rodzinę i przyjaciół w bólu.

Autor: (jaz)

Tańce jak grzańce

Tancerze Studia Tańca La Flaca znowu zaprezentowali się mińszczanom. W niedzielę 2 lutego najpierw o 16.00 tańczyły dzieci i młodzież, a po 18.30 sami mistrzowie. To oni reprezentowali studio w różnych stylach tanecznych, byli nagrodzeni i wyróżnieni na międzynarodowych konkursach i festiwalach.

Autor: (jaz)

Nowa i dobra

Dotychczas dobrzanie szli po pierwszą pomoc lekarską do starego budynku gminnego przy ul. Kilińskiego. Tam władze gminy zamierzają zorganizować ośrodek opieki medycznej przy udziale mińskiego SP ZOZ, więc siłą rzeczy doktor Jolanta Czerniawska musiała szukać nowej siedziby.

Autor: (jaz)

Kupując telewizor...

W 2013 roku dotychczasowy system nadawania sygnału telewizyjnego w Polsce zmienił się na nowoczesny, cyfrowy DVB-T. Miliony Polaków musiały kupić sobie albo nowy telewizor, albo specjalną przystawkę przetwarzającą sygnał cyfrowy.

Autor: (jaz)

Budowlanka politechniczna

Tym razem porozumienie z Politechniką Warszawską zawarł nie Mechanik, a Budowlanka. Współpraca z Wydziałem Inżynierii Lądowej ma na celu podjęcie działań zmierzających do poprawy stanu ilościowego i jakościowego kształcenia.

Autor: (jaz)

Dziadkowie na imieninach

Piękne dekoracje, klimatyczna scenografia, blask lampek choinkowych, ciepłe światło świec na elegancko zastawionych stołach, aromat ciast, herbaty i kawy to atmosfera imieninowej herbatki dębskich seniorów

Autor: (jaz)

Zobacz więcej: 1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [165]